Räämas seinad kunsti allaUser's  Ita Puusepp project in the category Art

Tallinnas, Telliskivi Loomelinnakus, asub 1 suur tühi sein, millele antakse 18. oktoobril 2013 täiesti uus nägu. Nimelt toimub sel päeval Street Art Jam tänavakunstisündmus, kuhu tulevad kokku 10 rahvusvahelist kunstnike meeskonda. Nad katavad ühise koostöö tulemusena Loomelinnakus asuva tühja telliskiviseina muljetavaldava seinapildiga. Hetkel ilmetuna seisva seina kõrval on plaanis edaspidi korraldada ka Telliskivi Loomelinnakus toimuvat kirbuturgu ning üleüldiselt on soov antud ala käidavamaks ja külastatavamaks kohaks muuta. Sellele kõigele aitab silmapaistev seinapilt kindlasti kaasa.

Selleks, et seinale loodav pilt oleks kõrgel tasemel, toimub eelnevalt kavandikonkurss, mille põhjal pääsevad seinale joonistama kümme 1-3 kunstnikust koosnevat meeskonda. Need 10 meeskonda teevad omavahel koostööd, et luua ühine terviklik kunstiteos. Osalevaid kunstnikke on tulemas nii Eestist, Soomest, Lätist kui ka Prantsusmaalt.

Kust selline mõte üldse tuli?

Street Art Jam’i mõte kasvas välja tänavakultuurifestivalist JJ-Street Baltic Session (http://balticsession.com/), mis leiab aset iga aastal oktoobrikuu lõpus Tallinnas. Antud festival toob kokku tänavakultuurihuvilisi ja -harrastajaid tervest Euroopast ja mujaltki. Samuti on inspiratsiooni saadud erinevatelt välismaal toimuvatelt tänavakunsti ja -kultuuri sündmustelt. Nii on Street Art Jam’i eesmärgiks tuua kokku, ühendada tänavakunstnikke ning anda neile võimalus end professionaalselt väljendada, muutes selle kaudu ümbritsevat keskkonda samaaegselt huvitavamaks ja pilkupüüdvamaks.

Telliskivi Loomelinnakus leidubki just selline 180 ruutmeetrise tühja seinaga piiratud ala, mis ootab kunstnike poolt elu sisse puhumist.

Meie eesmärk on, et Street Art Jam ei jääks ühekordseks ettevõtmiseks, vaid et igal aastal saaks mõni sein või pind kunstnike koostööl elama pandud. Selleks aga, et sündmusele edaspidi sponsorluse raames värvi hankida, on esmalt tarvis värvifirmadele presenteerida professionaalset pildi- ja videomaterjali. Seetõttu on sel aastal soov ka kogu Street Art Jam’i loominguline protsess professionaalselt pildile ja videolindile salvestada.

Nii palumegi toetust ja abi, et saaksime muretseda kunstnikele kvaliteetsed värvid kogu pinna katmiseks ning seda kunstiprotsessi ka professionaalselt salvestada!

Related projects

Art of Nature: musical and art events

  • 11%raised
  • 287€pledged
  • 39 days to go