Raamat "Metsapoole maitsed, taimed ja toit"User's  Maret Allikas project in the category Print

Tere!

Saame tuttavaks. Metsapoole trio ja valmiv raamat. Kolm graatsiat, kel silm värskes õhus a-la-ti särab. Kohe tõmbab metsa, mereäärde, värskesse õhku. Iga ilmaga, igal aastaajal ja iga kell. Maret on taimetark, meist tõesti kõige tarmukam taimede hingeelu tundja. Margit, korilane ja jumaliku anniga köögikunstnik, teeb süüa ja puistab lilleilu lahke käega. Hele-Mai teeb pilti ja ajab kõiki neid asju, mida näha ei ole. Toimetab, innustab, maitseb ja sööb hea isuga. Tavaelus värvilemb toiduterapeut-ja entusiast. Keda metsa kisub vääramata jõuga ja kes ikka taimede, loomade, ilma ja loodusjõududega sõber on olnud.

Kõik me kolm armastame metsikut eluilu. Väikseid nunnusid, sitkeid, tublisid, metsikuid taimekesi ja puhast Eesti toitu. Armastame suhu pista seda mis loodus pakub, teadlikult muidugi. Maitsta, nuusutada, tunnetada, vaadata, vaadelda, meelde jätta ja olla tänulik. Üksteise tegemisi olime juba pikalt jälginud ja teadmisi oli kogunenud, niiet ajas üle ääre. Järsku saabus arusaamine, et koos suudame luua hoopis uue kvaliteedi. Peegeldades, üksteist inspireerides, edasi õppides ja teineteist uurides, kuulates, kiites ja toetades. Ja just seda teekonda, raamatu vormis, seda me tahamegi teiega jagada.
 


 


 


 


 


 


 
Oleme aasta läbi korjanud ja kokanud, uurinud ja puurinud. Taimi määranud ja maitseid leiutanud. Puuseeni praadinud, kaselehtedega võileibu ampsanud, rakvere raibet kiitnud ja koirohu kokteile mekkinud. Ja me oleme täiesti valmis seda kõike jagama. Jäänud on veel viimane pingutus. Trükki saata oma töö ja esimest korda elus ka täitsa ise välja anda. Ja just selleks, et raamat tuleks ikka suur ja ilus, vajamegi väga teie ABI, armsad hooandjad!

Ja siis kui metsikud laugud oma ninad välja pistavad, siis on teil raamat juba teie öökapil? Kõlab ju täitsa hästi.
 


 


 


 


 


 

Tule metsa ja mereäärde. Me juhatame sulle teed. Kuidas maitsevad noored kaselehed, vasttärganud humalavõrsed, männikäbikesed ja harilik tõlkjas. Kust neid taimi leida? Kuidas ja millal koguda? Mida nendega peale hakata? Ja kuidas oma toidulauda palju metsikumaks muuta? Olles seeläbi õnnelikum, tervem ja teadlikum. Tule! Lähme!
 


 

Esimene eesmärk 4000€ - selle eest saame trükkida 500 raamatut
Teine eesmärk 6000€ - selle eest saame trükkida 800 raamatut
Kolmas eemärk  8000€ - selle eest saame trükkida 1000 raamatut

Oleme iga väikese panuse eest südamest tänulikud ja kasutame seda hästi.

Kõik kingitused saab kätte Margiti juurest Korilaseköögist ja kui see peaks paremini sobima, siis ka Mareti juurest Haapsalust.

Kaks viimast kingitust üritame "ära toimetada" sellel kevadel, varasuvel. Siis on metsataimed kõikse maitsvamad ja põnevamad.
 

Aitäh! Ja metsistugem!
 

Vaata meie tegemisi Facebookis:
https://www.facebook.com/KorilaseKook
https://www.facebook.com/helemai.alamaa
https://www.facebook.com/maret.allikas

Või Instagrammis:
https://www.instagram.com/helemaialamaa/
https://www.instagram.com/allikas.maret/
https://www.instagram.com/korilasekook/

  • 331 backers
  • 10753€raised of 8000€ goal

Successful project

This project was funded on 11.Apr.2022