Raamat "Riigid, mida pole olemas"User's  Silvia Pärmann project in the category Print

Head hooandjad!

Minu nimi on Silvia Pärmann. Ma olen reisifotograaf ja -ajakirjanik.

Tõsi, paljud inimesed on käinud minust rohkemates riikides ja teavad peast öelda, mitut nad peaksid veel külastama, et kõik maailma riigid oleks nähtud. Mina seda ei oska, mul on see riikide lugemine olnud päris keeruline, sest mulle meeldib reisida riikidesse, mida pole olemas.

Maailma kaardile on peidetud hulk riike, mille piire ja lippu teavad vähesed - need olemas peamiselt vaid nende elanike endi jaoks.

Tihtipeale need isegi trükivad oma raha ja postmarke, väljastavad turistidele viisasid ja kodanikele passe, korraldavad valimiskampaaniaid ja käivad valimaski. Aga ikka mitte keegi ei märka. Õigemini, mitte keegi ei tunnusta neid riike.

Minu fotoreisid kohtadesse nagu Somaalimaa, Põhja-Küpros, Mägi-Karabahh, Palestiina ja nii edasi saavad sel kevadel Dokfoto Keskuses näituseks "Riigid, mida pole olemas".
 


 

Öeldakse küll, et üks foto räägib rohkem kui tuhat sõna - aga seekord see tõesti pole nii.

Tahan oma lugusid nendest kohtadest, nende inimestest ja unistustest jagada raamatus, mis räägiks kaadrist välja jäänud maailmast.

Raamatus on kaksteist reisikirja ning sinna valin ka mõned mulle eriti olulised fotod.

Hooandjate toetust kasutan ma selleks, et tasuda raamatu kujundaja, toimetaja, keelekorrektori töötasud ning maksta trükikoja arve. Trükin raamatu kindlasti Eestis, et toetada praegusel ajal Eesti ettevõtteid (Tallinna Raamatutrükikojas).

Raamat valmib mai alguses. Hooandjatele korraldan maikuus ka spetsiaalse raamatuesitluse koos näitusekülastusega.

Hea hooandja! Nüüd saad sina ka killukese maailmast, mida pole olemas, endale koju viia.

Related projects

Estonian science fiction novel "The Gods To Be"

  • 16%raised
  • 485€pledged
  • 16 days to go