Võru Kreutzwaldi Kooli lasteraamatute projekt "Raamatusiil"User's  Taavi Karu project in the category Education

Võru Kreutzwaldi Koolis õpib 680 last ja koolil ​on korralik raamatukogu. Uuemaid raamatuid on reeglina aga 2 või 3 eksemplari, mis muudab raamatu lugemise ja selle õppetöösse lõimimise õpetaja jaoks keeruliseks. Uuemat lastekirjandust ei ole võimalik isegi teiste raamatukogude abiga laenutada nii palju eksemplare, et terve klass või pool klassi saaks lugeda samaaegselt ühte raamatut.

Nii sündiski "Raamatusiili" projekt, soovist suurendada laste lugemust ja tahtest kogukonda kaasata. Kooli raamatukogu ja õpetajate koostöös valmis nimekiri raamatutest, mida võiks olemas olla sellises koguses, et ​terve klass saaks lugeda samaaegselt ühte või kahte raamatut​. Nimekirja said raamatud, mis sobivad lugemiseks erinevas vanuses lastele.

Ostetavad raamatud​ (iga raamatut 10-25 eksemplari):
 
Koju​ - Indrek Koff
Pärt läheb uuele ringile​ - Anti Saar
Madli-Liis ja lugemiskoer​ - Lisa Papp
Madli-Liis ja varjupaigakoer​ - Lisa Papp
Tobias ja teine B​ - Piret Raud
Sipsik​ - Eno Raud
Pruune​ - Håkon Øvreås
Tulipunane Friederike​ - Christine Nöstlinger
Kodutu kutsikas Harry​ - Holly Webb
Soovimatu kassipoeg Sini​ - Holly Webb
Digipöörane kool ​- Ilmar Tomusk
Detektiiv Triibik loomaaias​ - Reeli Reinaus
Vahetuslaps​ - Christine Nöstlinger
Kuidas elad, Ann?​ - Aidi Vallik

Kogukonna, lastevanemate ja vilistlaste jaoks on see algatus, mille kaudu saab panustada praeguste õpilaste lugemishuvi suurendamisse ja koosõppimise arendamisse. Projekti toetades saame tunda end ühtse kogukonnana, luua ja värskendada sidemeid koolieluga ning teada, et igaüks loeb!

Raamatusiili logo sai inspiratsiooni kooli logost, millel on kujutatud Kalevipojast tuttav siil. Slogan "IGAÜKS LOEB" väljendab aga samaaegselt nii laste lugemisvõimaluste avardamist kui iga toetaja olulisust, et head asjad saaks sündida. Kleebime kampaania logo kõigi soetatud raamatute sisse, et tuletada lastele meelde, kuidas need raamatud on lugejateni jõudnud.

Raamatusiili kampaania kestab emakeelepäevani, 14. märtsini. Sel päeval on rõõm kuulutada meie praegune ettevõtmine õnnelikult lõppenuks. Et see nii läheks, on meil aga vaja kõigi abi, sest -​ IGAÜKS LOEB! 

Toetusega kaasnevad esemelised auhinnad ootavad Sind pärast projekti lõppu kooli raamatukogus. Nimeline lugejakaart tähendab seda, et oled oodatud kasutama kooli raamatukogu kojulaenutust. 14. mai kevadkontserdil loodame näha ja tänada võimalikult paljusid toetajaid. 

Related projects

Support TYPA purchase an electric guillotine and restore its historic Monotype

  • 62%raised
  • 2122€pledged
  • 5 days to go