Rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II”User's  Helen Saluveer project in the category Art

Maikuus avaneb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis rahvusvaheline näitus “Uus Põhjamaade moeillustratsioon II”, kus oma värskeimat loomingut esitlevad 21 illustraatorit Eestist, Soomest, Norrast, Taanist ja Rootsist. Tegemist on oma ala tõeliste professionaalidega, kes teevad koostööd maailmakuulsate klientidega. Näituse loovjuht on Toomas Volkmann ning graafiline disainer Tuuli Aule, näituse korraldaja Helen Saluveer. Näituse avamine toimub 22. mail, publikule on näitus avatud 23. maist kuni. 27. septembrini.

Näituse eesmärkideks on tuvustada publikule moeillustratsioone kui põnevat kunstižanri ning eksponeerida moeillustratsioonide värskeid suundi ja tehnikaid. Soovime esitleda Põhjamaade andekaid moeillustraatoreid  ja arendada valdkonnas rahvusvahelisi suhteid ning luua uusi kontaktivõrgustikke edasise koostöö jaoks

Näituse põhiosa eksponeeritakse muuseumi I korrusel asuvas saalis, lisaks eksponeeritakse muuseumi II korruse saalis moeillustraatorite visandeid, inspiratsioonimaterjale jms., mis eelnesid põhiväljapaneku tööde lõplikule valmimisele.

Näituse raames toimuvad septembrikuus ka moeillustratsioonide töötoad, mida juhendavad nii Eesti kui ka välismaa illustraatorid.

Näitusel osalevad illustraatorid: Marju Tammik (Eesti), Anu Samarüütel (Eesti), Britt Samoson (Eesti), Kätlin Kaljuvee (Eesti), Laura Laine (Soome), Annu Kilpeläinen (Soome), Riikka Sormunen (Soome), Jarno Kettunen (Soome), Cecilia Carlstedt (Rootsi), Stina Persson (Rootsi), Daniel Egneus (Rootsi), Sara Andreasson (Rootsi), Liselotte Watkins (Rootsi), Naja Conrad-Hansen (Taani), Mads Berg (Taani), Lisa Grue (Taani), Mia Marie Overgaard (Taani), Esra Røise (Norra), Natalie Foss (Norra), Magnus Voll Mathiassen (Norra) ja Hans Christian Øren (Norra).

Näitusel on juba mitmeid toredaid koostööpartnereid ja toetajaid, aga vajaksime veidi lisahoogu. Hooandjas kogutud raha kasutame näituse väljapanekukulude ja trükimaterjalide valmimiskulude katmiseks.

Hooandjatele oleme loonud spetsiaalselt kingitused, mida mujalt ei saa. Väiksemate summade eest lisame hooandja nime näituse veebilehele ja/või näitusesaali seinale (kui hooandja seda soovib). Suuremate toetuste eest saab lisaks kauni Britt Samosoni illustratsiooniga kõvakaanelise märkmiku (suurus A5, valged lehed), Kätlin Kaljuvee illustratsiooni A5 suuruses signeeritud prindi, Marju Tammiku illustratsiooni A4 suuruses signeeritud prindi või Anu Samarüütli illustratsiooni A3 suuruses signeeritud prindi. Nii märkmikke kui ka signeeritud printe on limiteeritud tiraaž.

Britt Samosoni illustratsiooniga märkmik

Kätlin Kaljuvee, Marju Tammiku, Anu Samarüütli illustratsiooni signeeritud prindid

Suuremate toetuste puhul kutsume hooandjad ka 22. mail näituse avamisele, kuhu tuleb ka suurem osa näitusel osalevatest illustraatoritest. Kõige suuremad toetused aga annavad võimaluse omandada Eesti moeillustraatorite originaaltöid – kas A3 suuruses või lausa raamitud A1 formaadis. Eesti kaunisse kunsti tasub investeerida!

Anu Samarüütli loodud originaaltööd

Marju Tammiku loodud originaaltööd

Kingitused saab alates maikuu lõpust kätte Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist (Lai 17, Tallinn) dokumendi alusel. Originaaltööde osas lepime aja ja kättesaamise eraldi kokku.

  • 141 backers
  • 5737€raised of 5500€ goal

Successful project

This project was funded on 19.May.2015

Related projects

Narva St.ART

  • 56%raised
  • 2510€pledged
  • 27 days to go