Rahvusvahelise viiplemise e-sõnastiku loomineUser's  Kaire Papp project in the category Civic initiative

Tere!
 
Maailmas on 70 miljonit inimest, kes elavad vaikses ja helitus maailmas. Nende ainsaks suhtlusviisiks on viipekeel ja seda kasutatakse peamise kommunikatsioonivahendina igal pool. Tihtipeale on kurdid õppinud elu jooksul lugema suu pealt või kasutatakse muid loovaid meetodeid, et suhelda kuuljatega. Ühtlasi kasutatakse viipekeele tõlketeenust, mis ehitab neile silla kuuldelisse maailma.
 
Aga mis siis, kui ka sina saaksid õppida ise kurtidega suhtlema? Sinagi võid olla sild kurtide ja kuuljate maailma vahel!
 
Möödunud aastal alustas Eesti Kurtide Liit rahvusvahelise viiplemise e-sõnastiku arendamise ja väljatöötamisega, mis pakub hõlpsasti ligipääsetavat tasuta e-õppe võimalust kõigile eesti viipekeelest ja rahvusvahelisest viiplemisest huvitatud inimestele.
 
 

 
 
Unikaalseks teeb rahvusvahelise viiplemise sõnastiku asjaolu, et see on kättesaadav nii lauaarvutites, tahvelarvutites ja nutitelefonides. Samuti luuakse APP, mida endale hõlpsalt nutitelefoni alla laadida ja vajadusel kasutada. 
 
E-sõnastiku kaudu on sul võimalik õppida viiplema sõnu nii kohalikus viipekeeles kui ka rahvusvahelises viiplemises, mida mõistavad paljud kurdid üle maailma. 

 
 

Rahvusvaheline e-sõnastik aitab nii kurte kui kuuljaid. Kurdid saavad arendada ennast rahvusvahelises viiplemises ja ka inglise keeles, mis suurendab nende võimalusi osaleda erinäolistes rahvusvahelistes ettevõtmistes ja olla rohkem seotud maailmaga läbi parema keeleoskusega. Kuuljad saavad sellest abi suheldes kurtidega või viipekeelt valdavate vaegkuuljatega, keda me võime kohata oma eluteel – tänaval, poes või nendega koostööd tehes! 
 
Sellise tarkvara arendamine on kallis ettevõtmine ja me oleme saanud 90% eelarvest kaetud tänu Hasartmängumaksu Nõukogule, Briti Suursaatkonnale Tallinnas, Briti Kaubanduskojale Eestis ja Tallinna Veele. Natukene on veel puudu ja palume selleks teie toetust.
 
Selle lahenduse väljatöötamine aitab kaasa kommunikatsioonibarjääri murdmisele helitu ja helilise maailma vahel. Oleme väga tänulikud kui panustad sellele kaasa Sinagi! ☺
 
Teid tänab Eesti viipekeelne kurtide kogukond! 
 
  • 89 backers
  • 1421€raised of 1300€ goal

Successful project

This project was funded on 03.Mar.2016