Ralf Taali debüütplaat Chopini klaverimuusikagaUser's  ralftaal project in the category Music

Helisalvestusel, mida soovin oma debüütplaadina välja anda, kõlavad geniaalse poola helilooja Frederic Chopini teosed klaverile. Kõik need palad kuuluvad tema parimate teoste hulka ja on ühed kaunimatest, mida läbi aegade on klaverile kirjutatud.

Chopini muusikast olen olnud suures vaimustuses juba alates varasest noorusest, nii kuni tänaseni. Esitajale pakub see muusika tohutult palju võimalusi ja avastamisrõõmu. Chopini geniaalsus seisneb lõpututes väikestes nüanssides ja varjundites; midagi tema olemusest jääb ikka salapäraseks ja lõpuni kättesaamatuks.

Täiesti võrratu tsükkel on tema 24 prelüüdi, mis on kõik täiesti omanäolised, geniaalsed ja rabavalt kaunid. Need on nagu väikesed poeemid, milles igaühes on sügavam sisu ja maailm kui mõne helilooja terves sümfoonias. Ka väga lühikestes, mõnikord alla minuti kestvates palades suudab ta väljendada midagi ülimalt olulist ja sügavat.

Usun, et tema muusika võib ka tänapäeval pakkuda paljudele inimestele väga palju. Selles on ühtaegu olemas suur õrnus ja jõulisus, eriliselt tugev väljendusrikkus, samas diskreetsus. Chopini muusika ei suru ennast kunagi peale, vaid jätab igaühele ruumi seda omamoodi tajuda ja tunnetada.

Eesti Rahvusringhäälingule tehtud salvestus on valminud koostöös eesti ühe andekama ja silmapaistvama helirežissööri Maido Maadikuga, kes on minu meelest saavutanud just sellele muusikale ülimalt hästi sobiva kõlapildi ja värvingu.

Salvestatud teosed on:
24 prelüüdi op. 28
Etüüdid a-moll, cis-moll ja Ges duur op. 10
Ballaad nr. 4 f-moll op. 52
Polonees As-duur op. 53
Skertso nr. 2 b-moll op. 31

Minu soolokontsert toimub 5. aprillil kell 19.00 Estonia kontserdisaalis. Selle kontserdiga tähistan oma 40.-ndat sünnipäeva. Kavas: Mozart, Beethoven, Schubert, Chopin, Debussy.

Mõned näited sellest salvestusest - 5 Chopini prelüüdi minu esituses https://soundcloud.com/hooandja-ee/sets/ralf-taal

Ralf Taal

Related projects

The Hi-Flyin' Combo 7" vinyl EP release

  • 36%raised
  • 435€pledged
  • 2 days to go

Ikevald's album "Modern Mythology"

  • 47%raised
  • 1653€pledged
  • 29 days to go

Horror Dance Squad new album

  • 24%raised
  • 855€pledged
  • 32 days to go