Ansambli Rooluulend debüütalbumi "Riiv ja saabel" väljaandmineUser's  Jaan Malin project in the category Music

Oleme ansambel "Rooluulend" koosseisus Roomet Jakapi (vokaal, elektroonika), Luulur (vokaal), Leonora Palu (flöödid, vokaal), Indrek Palu (elektriviiul, elektroonika, vokaal). Salvestasime oma esimese albumi materjali ning vajame toetust selle välja andmiseks. Plaadi töönimi on "Riiv ja saabel".
 


 

Roomet Jakapi on küll elukutselt Tartu Ülikooli õppejõust filosoof, kuid meie ansamblis tegutseb ta hääleimprovisaatorina. Sageli kasutab ta ka elektroonikat ja muid heli tekitavaid esemeid. Nende valik sõltub tujust ja hetkevajadusest. Kahtlemata on ta meie nelikust kõige suurema provokatiivsus-amplituudiga. Oma senises muusikalises tegevuses on Roomet enim tuntust kogunud ansambli Kreatiivmootor vokalistina. Kuid ta on esinenud ka koos mitmete improvisatsioonilise muusika rahvusvaheliste tippudega, nagu Chris Pitsiokos ja Fred Frith. Ta on üles astunud festivalidel Põhja- ja Kesk-Euroopas. Roometi avaldatud albumitest väärivad esiletõstmist koos kitarrist Mart Sooga salvestatud "Ärkvelsilm" ja "Beek!" (Improtest Records 2017 ja 2019).

Luulur, kodanikuna Jaan Malin, elab Tartus (nagu ka Roomet). Vabakutseline kirjanik, kunstnik, kuraator, ürituste korraldaja ja kirjastaja. Esinedes on ta seni eelistanud kasutada üksnes häält, kuid selles punktis hakkab ta vist murduma: viimasel ajal on ta rääkinud võimalusest kasutada elektroonikat ja muid heli tekitamise vahendeid.

Leonora Palu (sünd. 1979) on eesti flötist ja luuletaja, kes lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia flöödi erialal ja täiendas end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis. Aastal 2008 pälvis flötist 3. preemia vabariiklikul interpreetide konkursil puhkpillidele. 2002.a. võitis ta duos Tauno Aintsiga eripreemia vabaimprovisatsiooni konkursil Leipzigis.

Ta on andnud kontserte erinevate orkestri- ning kammermuusika kooslustega Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Austrias, Itaalias ja Jaapanis. Palu on Pärnu Linnaorkestri esiflötist ning astub kollektiivi ees tihti üles ka solistina.

Tihti esitab nüüdismuusikat ja on osalenud paljude eesti heliloojate teoste esiettekannetel. Flötist on nüüdismuusikat ja eksperimentaalset muusikateatrit viljeleva Pärnu ansambli Repoo Ensemble liige. Vabaimprovisatsiooni viljeleva ansambli "Rooluulend" koosseisus esines Leonora Palu koos Indrek Palu, Jaan Luulur Malini ja Roomet Jakapiga septembris 2022 Stockholmis Fylkingeni kultuurikeskuses eksperimentaalse heli ja teksti festivalil "Twisted Shout".

Esineb regulaarselt kontsertsarjas "Heli ja Keel", mis tutvustab eesti autorite heli- ja sõnakunsti. Samuti tegeleb ta vabaimprovisatsiooniga ning õpetab seda lastele ja noortele muusikakoolides.

Indrek Palu on kutseline viiuldaja, helilooja ja muusikapedagoog. Ta on õppinud viiulit (Pärnu Muusikaloolis), jazz-viiulit (Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias), heliloomingut ja vabaimprovisatsiooni (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias). Töötab Pärnu Koidula Gümnaasiumis instrumendi-, ansambli- ja arvutimuusika õpetajana.

Ta tegutseb nii akustilise kui ka elektriviiulimängijana, nii solisti kui ansamblistina. Helilooja-interpreedina tegutseb ka vabaimprovisatsiooni vallas. Koos Andrus Kallastuga (helilooja, dirigent, Pärnu Ooper ja Repoo Ensemble) on koostanud muusika kompositsiooniõpetuse gümnaasiumiastmele.
 


 

Olime poolteist aastat proove teinud ja esinenud, kui tekkis tunne, et võiks enda improvisatsioone ka jäädvustada. Kõik oleme teinud seda kas eraldi või teistsugustes kooslustes, aga "Rooluulend" lendab nüüd esimest korda.

Salvestasime materjali Pärnu stuudios "Neat Beat stuudio" (Erko Niit) ning salvestamise põhjuseks oli meid kõiki täitev erutus ja rõõm, mis lihtsalt karjus väljaelamise järele. Eurovisioonile ega jalgpalliväljakutele me esinema ei kipu, kuid usutavasti läheb keele ja muusika sümbioos korda veel paljudele.

Aga selle tarvis on meil vaja teiepoolset hoogu, millega katta salvestuste ja masterdamise kulud, plaatide väljaandmine ja kogu sellega seonduv.

Rahalised eesmärgid:

  • 1500 - salvestamine + stuudiorent + miximine + masterdamine
  • 2000 - salvestamine + stuudiorent + miximine + masterdamine + kujundus
  • 2500 - salvestamine + stuudiorent + miximine + masterdamine + kujundus + tiražeerimine + autoritasud

Kui kõik läheb plaanipäraselt, valmib plaat EW järgmiseks sünnipäevaks.

Kingitused jõuavad hooandjateni võimalikult otse, äärmisel juhul posti teel.

Oleme südamest tänulikud iga panuse (st. ka tähelepanu) eest!

Related projects

New album "ööLooD" by Leana.island & Kulno Malva

  • 75%raised
  • 3755€pledged
  • 17 days to go

Release of a modern hardcore band debut album "Divine Triumph"

  • 4%raised
  • 30€pledged
  • 12 days to go