Ruhnu pärimusmuusika albumi "Ruhnu saarel mitu otsa" väljaandmineUser's  Karoliina Kreintaal project in the category Music


(Foto:Alvar Lonks)
 

Tere, hea hooandja!

Meie - viiuldajad Lee Taul, Sänni Noormets ning Karoliina Kreintaal oleme täide viimas oma kauaaegset unistust - anda välja helikandja Ruhnu saare pärimusmuusikaga. Meie suhe Ruhnuga sai alguse 2009. aastal, mil Karoliina komistas Malmö linnaraamatukogus otsa 1938. aastal salvestatud ruhnurootsi koraalilaulude ning pulmamuusikaga plaadile ja see, mis ta sealt kuulis, ei andnud talle enam rahu. Alates 2014. aastast oleme korraldanud igasuviseid ruhnu viiulilaagreid, mille eesmärgiks on vana ruhnurootsi muusika taas ellu äratada ning saar muusikast kihama panna.
 


(Ruhnu viiulilaager 2019, Foto: Lennart Lennuk)
 

Plaadile koondunud lood moodustavad mõttelise ajatelje alustades 1938. aastal salvestatud ruhnurootslaste pulmarepertuuarist, jätkates peale II maailmasõda Ruhnu elama asunud eestlaste laulude ja pillilugudega ning lõpetades Ruhnust insipireeritud uusloominguga. Plaadi teeb eriliseks lisaks eesti ning rootsi keelele kõlav ruhnurootsi keel, mille rääkijaid ning mäletajaid on elus vaid kümmekond.
 


(Ruhnurahu festival 2019, Foto: Alvar Lonks)
 

Plaadikujunduse illustratsioonide autoriks on Lucija Mzrljak - Horvaatiast pärit, Eestis elav animafilmikunstnik ning illustraator ( vimeo ning instagram ). Tema tööd plaadikujunduseks on valminud Ruhnu ajalooliste fotode põhjal ( galerii ).
 


 


(Illustratsioonid: Lucija Mrzljak)
 

Plaat ilmub 5. oktoobril, mil seda esmaesitletakse Pärimusmuusika Lõikuspeol. Hooandja toetuse abil tasutakse plaadi trüki- ning tootmiskulud. Plaadid saadetakse hooandjatele postiga või antakse isiklikult üle.

Muusikud:

  • Karoliina Kreintaal - viiul, vioola, laul
  • Sänni Noormets - viiul, vioola, laul
  • Lee Taul - viiul, bandžo, laul
  • Ruhnu külarahva koor - "Ruhnu saarel mitu otsa" (Luise-Maria Jõers, Maribel Treiman, Tiina Allik, Karin Treufeldt, Siiri Paulus Jõe, Marten Riisenberg, Jüri Keskpaik, Joosep Lauk; harmooniumil Kristi Mürk)
  • Duo Baltazar Montanaro & Sophie Cavez - "Kaks kirikut"

Plaat on salvestatud 2019. aasta veebruaris Ruhnu rahvamajas ning augustis Vaidasoo külas Kreintaalide juures.

Salvestus, kokkumäng ja kõlakujundus - Rainer Koik
Illustratsioonid vanade Ruhnu fotode järgi - Lucija Mzrljak
Kujundus - Getter Vahar
Tekstide tõlked rootsi ja inglise keelde - Sofia Joons, Adam Cullen
Keeletoimetamine - Hanna Sinijärv
Suurimad tänud - Eesti Kultuurkapital, Ruhnu vald, Hooandja, meie perekonnad, Peeter Nõmmik, Kairi Leivo ja kõik ruhnlased
 


(Foto: Karoliina Kreintaal)

  • 121 backers
  • 3109€raised of 2700€ goal

Successful project

This project was funded on 05.Oct.2019