Eesti väikseim kultuurifestival RuhnuRahu sõbralikele inimesteleUser's  Martin Aadamsoo project in the category Events

RuhnuRahu on Eesti väikseim kultuurifestival ainult sõbralikele inimestele. Sel aastal tuleb 19-21 augustil Ruhnu sadakond külalist ja esinejat, rohkem lihtsalt laevale ei mahu. Toeta meid palun, et nii väikese publikuga üritusel ainult parimat sisu pakkuda ja Eesti kaugeima saare kultuurielu kirgastada.
 


 

Festivali programmis on tänavu NOËP, Liina Saare ansambli uue plaadi esitluskontsert, Sofia-Liis Kose akustiline kontsert puukirikus, Ruhnu küla laat ja Jaan Aardami uue plaadi esitlus, Moonika Siimetsa uus dokfilm "Kaks tundi õnneni" ja Rainer Sarneti uus dokfilm "Vaino Vahingu päevaraamat" koos režissööridega, kunstinäitus, rattamatk, töötoad, kultuurituurid, lustisõit ja rannapidu vanalaevaga "Svea" ja muud head. RuhnuRahu ei keskendu konkreetsele valdkonnale, vaid segab hõrguks vinegretiks kokku seda head, mida Eesti kultuur parasjagu pakub ja tembib maitseks juurde Eesti ainsa paradiisisaare kordumatut koloriiti.
 


 

Oleme kõige väiksemad, aga lõputu ambitsiooniga. RuhnuRahu varasema seitsme aasta kavasid on ehtinud terve plejaad tähelepanuväärseid Eesti loojaid: Vaiko Eplik, Jarek Kasar, Anett, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Mari Jürjens, OOPUS, Mick Pedaja, Curly Strings, Kosmikud, Mari Kalkun, Puuluup, Rubundi, Tintura, Efterklang, Aparaat, Lu:k, Riffarrica, Kaisa Ling Thing, Tuulikki Bartosik, VAT Teater ja Kinoteater, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, TITOKS, Karoliina Kreintaal ja Merike Paberits, Candango Trio, Ivo Posti ja Kristo Käo, Drummie & Orav, Don Erikson, kunstnikud Peeter Laurits, August Künnapu, Aarne Maasik, Heiki Leis, Laurentsius, Regina Mareta Soonsein, Mihkel Ilus, filmitegijad Veiko Õunpuu, Jaanis Valk, Marianne Kõrver, Heilika Pikkov, Marko Raat, Margit Lillak ja palju teisi.
 


 

Ruhnu on Eesti kõige eraldatum paik ja siin festivali korraldamine on keeruline. Eesti väikseimal festivalil on ka Eesti väikseim eelarve. Programmi kvaliteedis me sellele vaatamata allahindlusi ei tee. Sinu toetuse abil saame festivali ära teha nii, nagu kavas kirjas. Väikese laevaga tuleb kohale tuua esinejad, publik ja tehnika, tasuda õiglased honorarid jne. Sinu abi on eluliselt vajalik, et saaksime seda kõike teha.

Aitäh ja tack!