Saiapalee TüümianUser's  Getter Madison project in the category Civic initiative

Minu lugu on üsna omapärane – alguse sai see paar aastat tagasi, kui alustasin oma toidugramiga ehk lõin Instagrami konto @thyme0ut. Asusin seal jagama oma retseptiloomet, toidupilte, nippe ja trikke. Kahe aastaga olen suutnud endale kasvatada päris suure jälgijaskonna, kes on huvitatud nii minu sisust kui ka minu kätetööst ja seda sellises mahus, et koduköögis enam nõudlust täita ma ei suuda. Nii sündiski idee avada oma saiapalee Tüümian.

Miks palee? Just see sõna oli esimene mu mõtteis, kui nägin oma uue peagi avatava pagarikoja välisust, mil krooniks suur kuldne käepide. Ja võiks öelda, et ka interjöör on vastav – tumerohelised seinad, mil kaunistuseks kuldsed aksessuaarid ja arvukad taimed – kõik see meenutab minu Instagrami feedi ja idee selles seisneski, et külaline tunneks end justkui astuks ekraanilt pärismaailma. Taimederohkus on inspireeritud ka mu hiljuti lahkunud vanaemast, kes väga armastas lilleilu. Ma panen tohutult tähelepanu detailidele ja tahan, et kõik oleks ideaalilähedane ning ainult minu enda valitud, tehtud, otsustatud. 

Ma armastan autentsust ja unikaalsust. Sõna, mis enim kirjeldab minu tööd ja minu põhimõtteid, on Artisan – ma teen kõike käsitööna kvaliteetsest toorainest ja ülima hoolega. Ma panen iga küpsetise sisse oma hingesära ja südamesoojuse. Mind teeb ülimalt õnnelikuks näha inimesi nautimas minu kätetööd. Selleks ma toitu loon ja see on minu missioon Tüümianis – pakkuda maitsete maagiat.

Tüümiani menüü saab olema vaheldusrikas, sisaldades iga päev midagi uut, ent ka kindlaid hitte. Näiteks minu legendaarsed kaneelirullid, vaarikakorp, soolahelvestega brownie, makroonid ja  rustikaalsed saiad (baguette, hapusai) kuuluvad alaliselt menüüsse. Küll aga soovin iga päev tuua sisse ka eripakkumisi ning hooajalisi tooteid – oma peekonitükkidega käsitööjäätist, küpsetisi hooajalistest marjadest jm. Mida aeg edasi, seda enam tahan pärmi kasutamise jätta seljataha ning jätkata ainult juuretisega.

Samuti on minu jaoks alati olnud oluline heategevus ning vähemalt 1-2 korda kuus annetab Tüümian kenakese protsendi oma päevakassast mõnele MTÜ-le. Lisaks implementeerin süsteemi, kus  külastaja saab osta kohvi teisele tundmatule külastajale ja talle selle armsa sõnumiga edastada.

Kuigi ma olen suutnud juba paljugi muretseda, siis Hooandja annab mulle võimaluse kõik täiuslikkuseni lihvida, et ma saaksin läbi viia ka kõiksuguseid küpsetamis- ja toidukoolitusi, saaksin aknale kauni särava valgusreklaami ja veelgi ka oma oskusi lihvida, just juuretise ja haputaina alal.

Kingid, mille välja pakun, on unikaalsed ainult selle projekti jaoks ja need saab peale projekti lõppu lunastada kokkulepitult teile sobival ajal. Saiapalee Tüümian avab oma uksed 1. märtsil Laial tänaval Tartus.

  • 214 backers
  • 6552€raised of 6000€ goal

Successful project

This project was funded on 04.Mar.2021