Sakala šaržide näitusUser's  Kristi Markov project in the category Art

Mina olen Kristi Kivestu. Korraldan näituse(d) oma joonistustest, mille olen teinud ajalehe Sakala persoonilugude juurde.
 
Esimesed haprad 37 eluaastat elasin Vokas, Ida-Virumaal. Ühel kummalisel aastavahetusel neli aastat tagasi hakkasin ühtäkki Viljandi kodanikuks ja sattusin enda jaoks väga uutmoodi keskkonda. See oli paras ettevõtmine, et aru saada, kes milliseid asju kellega ajab ja kuidas mina pildile mahun. Tänaseks on kõik kenasti paika loksunud. Tihti helistavad põlisviljandlased mulle, et küsida nõu, kui mõnda ametimeest või muidu vajalikku tegelast otsitakse.
 
Aga ma ei mõelnud teadlikult inimestele oma kogukonnas väga palju enne, kui mulle pakuti eriti suurepärast võimalust hakata iganädalaselt joonistama ajalehe Sakala persoonilugude juurde šarže. Olen avastanud palju toredaid inimesi, kellest mõnda teadsin ehk ainult natuke või veelgi vähem. Loodan, et näitus innustab olema heas mõttes natuke uudishimulikum ja avatum, mõnikord ka kannatlikum oma kogukonna inimeste suhtes. Praegu on Viljandimaaga ühel või teisel moel seotud inimestest kokku saanud üle 60 pildi, millest olen näituse jaoks välja valinud 20. Valik on tehtud eelkõige erinevatest tehnikatest lähtuvalt. Esindatud on nii tuši- kui digijoonistused. Näituse külastaja saab tutvuda ka mõne lustaka looga šaržide valmimisest.
 
Näitused toimuvad aprillis Viljandis Sakala Keskuses, mais Jõhvi Kontserdimajas ja juunis Karksi kultuurikeskuses.
 
Sinu abi vajan ma selleks, et pildid saaksid kenasti viimistletud ja raamitud. Tänutäheks toetuse eest pakun oma joonistusi alates tikutopsi sisse sehkendatud Viljandist ja šaržidest kuni väikese multikani, mida saab kasutada kas reklaamiks või kasvõi Hooandja video tegemisel. 
 
PS Ükskord tegin loo kirjutajale 1.aprilli puhul sikku ka. Joonistasin tellitud Jürgen Ligi valmis, aga siis joonistasin veel Heimar Lengi pea ja skännisin pildi selle näoga sisse. Ajakirjanik olla üsna hämmingus olnud, kui pildi talle saatsin ja ilmsüütult juurde kirjutasin, et palun, siin on Jürgen Ligi.  Hiljem muidugi saatsin õige šarži ka, sest ma olen väga korralik.