Säkna Rehehoonele uus põrand!User's  Henrik Hinrikus project in the category Civic initiative

"IGAL AASTAL, PEALE RÄNKA PÕLLUTÖÖD, KUI ON VALATUD HIGI JA PISARAID, PÜHITAKSE ÜHEL SUMEDAL AUGUSTIÕHTUL SÄKNAL REHEALUSE PÕRAND PUHTAKS, ET VASTU VÕTTA KÜLALISI JA HOMMIKUNI TANTSU LÜÜA."

20 aastat tagasi alustas Kosa talu pererahvas põllutöö lõppu tähistava ürituse korraldamist - Säkna Rehepidu.

Väikesest külapeost on saanud konkurentsivõimeline Lõuna-Eesti üritus. Meid on siin Mooste metsade vahel käinud rõõmustamas näiteks: Üllar Jörberg, Jüri Homenja, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Untsakad,  Joel Steinfeldt, Kihnu Virve Pereansambel, Heino Tartes ja Sõbrad, Peeter Kaljumäe jt.
 


 

Enam aga ei ole seda põrandat, mida puhtaks pühkida. Vana põrand on mullaks tantsitud. Pidude jätkamiseks on rehoonele vaja uut põrandat. Pidude jätkamine on oluline, et võidelda linnastumise vastu. See pidu on veel üks viimaseid asju, mis meie külades suitsu korstendes hoiab. Meie kandi kogukond on valmis ehitusel appi tulema aga vajame materjali jaoks suurema kogukonna abi. Põranda alla läheb 200m² pinda ja tuleb väärikas puidust põrand.

Põranda soovime valmis saada Rehepeo juubeliks – Säkna Rehepidu 20, mis toimub 17-ndal augustil.

Avame põranda pidulikult koos hooandjate ja pidulistega – tantsuks Apelsin! Mõned hooandjad saavad lausa kõrvetatud nime 150-aastase rehe põrandaplangu sisse – uue põranda.

Uus põrand = rohkem pidusid aastas.
 


 


 

Kallite hooandjatega võtame ühendust kinkide kättesaamise osas.

  • 56 backers
  • 5026€raised of 5000€ goal

Successful project

This project was funded on 12.Jul.2019