Teadliku elustiili pood SlowUser's  Helen Puistaja project in the category Environment

Slow.
Teadliku elustiili suunas.
 
Kas teadsid, et moetööstus on maailma suurim ning ka räpaseim ja enim ressursse raiskav tööstusharu, mis jääb reostustasemelt vaid napilt naftatööstusele alla?
 
Näiteks kulub tavalise T-särgi jagu puuvilla kasvatamiseks 2700 liitrit vett ja 150 grammi pestitsiide. Kokku õmmeldakse asjad mõnel kaugel arengumaal alamakstud töötajate poolt ning kõik ülejääv materjal ja värvimiseks kulunud kemikaalid lõpetavad ülekoormatud prügimägedel ja veekogudes. Lisaks jõuavad valmisasjad pärast ostmist oma kehva kvaliteedi tõttu suhteliselt kiiresti prügimäele.
 
Tahaksin anda oma panuse selle olukorra parandamiseks!

Kuid alustades algusest …
 
Minu nimi on Helen. Olen õppinud kunsti ja majandust, pidanud Tartus disainipoodi, töötanud erinevates rõivapoodides ning eelmisel aastal Saksamaal vabatahtlikuna viibides ning Berliini avastades kogunud inspiratsiooni edasisteks tegemisteks. Tagasi Eestisse jõudes tundsin, et on lõpuks aeg täide viia unistus, mida olen juba üle viie aasta hellitanud.
 
Ideest
 
Minu pidevast nö basic riiete otsingust kasvas ühel hetkel välja oma poe idee, mida olen järjepidevalt arendanud. Kindel on alati olnud see, et tooted peaksid olema enamjaolt sellised, mida ise alatihti taga otsin – hästiistuvad ja kvaliteetsest materjalist T-särgid, mugavad teksapüksid, mõnusalt soojad kudumid, ilus aluspesu. 
 
Aastate jooksul lisandunud teadmised rõivatööstuse tagamaadest ja selle keskkonnamõjudest ning minu pöördumine vegan-elustiili poole on viinud otsuseni, et müüdav kaup peab olema lisaks ka jätkusuutlikult toodetud ja vegan.
 
Minu eesmärk on pakkuda kohta, kus on võimalik õiglaselt ostelda ilma, et peaks siltidelt tootjamaad otsima või igal sammul Google’i kaudu taustauuringut tegema ning luua võimalus neile, kes tunnevad puudust lihtsatest, hästi disainitud minimalistlikest ja hea kvaliteediga riietest, mis jäävad samas siiski taskukohasesse hinnaklassi.
 
Igal poes müügil oleval tootel saab olema oma viis aidata kaasa teadlikumale tarbimisele ning lisaks läheb osa müügitulust, abistamaks erinevaid heategevusi ja projekte, mis aitavad kaasa sellele järjepidevale arengule.
 

 

Miks see on oluline
 
Tõsi on, et tervet maailma korraga ja kiiresti muuta ei saa ja ei peagi. Igaüks saab aga anda oma pisikese osa – iga ostuga teeme valiku parema tuleviku nimel.

Senine tegevus
 
Viimased kuud olen uurinud olemasolevaid võimalusi, kogunud kokku asjast huvitunute soove ja nõuandeid, veetnud pikki päevi ennast harides, tootjatega suheldes ning poe hinge kujundades. Praeguseks hetkeks on mul olemas suur teadmistepagas, korralik hulk asjast huvitunuid ja terve kaustatäis ilusaid lookbooke. Aga nagu paljude suurte asjade alguses, on puudu finantsist.
 
Seega palve Sulle: aita meil püsti panna pood-infopunkt ja toeta sammu teadlikuma tarbimise suunas Eestis.
 
Mis saab kogutud toetusest?
 
Sinu abiga saame disainida identiteedi, kujundada kodulehe koos veebipoe ja informatiivse blogiga ning osta sisse esmased varud, et saaksid juba augustis ostelda. Niipea, kui leiame sobivad ruumid, avab Tartus uksed üks küllaltki teistsuguse kontseptsiooniga pood-infopunkt, mis üritab olla sama teadlik ja jätkusuutlik kui seal müüdavad riided.
 

Kingituseks valitud ehted saad kätte juulis, kõik teised kingitused aga hiljemalt septembris. Kinkekaarte saab lunastada aasta jooksul alates kätte saamisest. *Kingituste pildid on illustratiivsed

 

  • 253 backers
  • 5686€raised of 5000€ goal

Successful project

This project was funded on 10.Jul.2016

Related projects

ILMA POOD TARTU: The first package free shop in Tartu

  • 76%raised
  • 7187€pledged
  • 9 days to go

UNKNOT - Circular economy products upcycled from local industrial waste

  • 28%raised
  • 689€pledged
  • 21 days to go