Jutuvestja Polina heliraamat "Suurte jõgede muinaslood"User's  Polina Tserkassova project in the category Music

Hea Hooandja!

Olen jutuvestja, muusik ja kolme muinasjuttude heliraamatu autor Polina Tšerkassova ning suure rõõmuga tahan Sinuga jagada minu uut inspireerivate muinaslugude ja muusika kogumikku, mille nimeks on "Suurte jõgede muinaslood". See on peaaegu poolteist tundi kestev muinasjuttude ja autorimuusika heliraamat, mis sobib igas vanuses kuulajatele ning mille läbivaks teemaks on jõgedega seotud folkloor.
 

Milliseid muinasjutte heliraamatus kuuleb?

Nendest rohkem kui saja viiekümnest loost, mida ma viimase kahe aasta jooksul olen kogunud ja mis räägivad jõgedest, valisin ma välja kümme - need parimad kullaterad. Heliraamatus kohtuvad näiteks eesti, sloveenia, hiina, brasiilia, vene ja teiste maade pärimuspärlid, mida ma uurisin, taastasin ja lihvisin, ning ka üks minu keskkonnateemaline autorilugu.
 

Millistest jõgedest on heliraamatus juttu?

Ikka suurtest! Võimalik, et kuulaja üllatub, nähes heliraamatus kõrvuti seisvat nii suurte jõgede kui ka objektiivselt väikeste (ka meie kodumaa) jõgede lugusid. Ma nimetan neid kõiki suurteks, sest minu jaoks ei ole olemas suuri või väikeseid jõgesid, nii nagu pole olemas suuri ja väikeseid rahvaid või nende rahvaloomingut. Kõik rahvad, kõik jõed ja kõik muinasjutud on minu jaoks sama väärtuslikud, suured ja imetabased. Heliraamatus andsin ma igale pärimuspärlile sellele sobiliku väärika kõla, jutustamise stiili ja omapära.
 


 

Kellele see heliraamat sobib?

Kõigile, kellele meeldib kuulata kas siis muinasjutte, ilusat pillimuusikat või jõehäält, või kõike seda koos. Kuulajatelt on olnud kosta, et need heliraamatud sobivad kuulamiseks juba alates esimesest elupäevast! Eelmise kolme heliraamatu tagasiside põhjal ilmneb, et peres leiab igaüks teda enim kõnetava loo: nii kolmeaastane pesamuna, teismeline noor, tegus pereisa kui ka kuldses eas vanaema.
 

Milline muusika kõlab heliraamatus?

Iga loo jaoks kirjutasin sellele maale või piirkonnale iseloomuliku muusika, mille mängisin stuudios sisse haruldaste ja kaunikõlaliste pillidega. Plaadil kõlab ka meie enda ehitatud torudest kaheoktaviline pill, mille ehitasime koos eesti skulptori Eldar Jakuboviga. Kindlasti kuuleb ka selliseid eksootilisi pille, mis pole varem minu eelmistes heliraamatutes kõlanud, näiteks slovaki flöötide kuninganna fujara, uus aafrika savitrumm cajudoo, kuukalimba, paaniflööt ja hiina puhkpill hulusi. Loomulikult kõlavad uues heliraamatus ka kuulajate vanad lemmikud: iraani hammerkannel santur, leedu klarneti sugulane birbyne, keskaegne rataslüüra, toruksülofon, eesti kannel ja paljud teised.
 


 

Aga kui plaadimängijat pole?

Heliraamat ilmub CD-plaadina, mille ümbrise kaante vahelt leiab ka telefoniga kergelt tuvastatava lingi digitaalse albumi failidele, mida saad kas telefonist või arvutist kuulata. See digitaalne heliraamat tuleb kaasa IGA plaadiga. CD-plaadi kaante vahelt leiab ka kütkestavat lisainfot nii nende jõgede kohta, millest heliraamatus juttu on, kui ka pillide kohta, mis lugudes kõlavad ning ka mõne loo juurte kohta.
 

Mis keeles on "Suurte jõgede muinaslood"?

Heliraamat ilmub kahes versioonis, mille ainuke erinevus on selles, et üks on eesti keeles ning teine vene keeles. Seega saab igaüks valida endale sobiva. Selles heliraamatus helisevad ka mitmete jõgede keeled. Lisaks olen veendunud, et õigesti valitud ja räägitud muinasjutud kõnelevad meiega ka meie hingekeeles.
 


 

Kus maal heliraamat on ja kuhu toetus läheb?

Kogu materjal sai just stuudios salvestatud. Seda toetas Eesti Kultuurkapital. Heliraamatu ettetellimisest kogunev hooandjate toetus läheb tervenisti CD-plaadi tiraaži trükkimise, ümbrise toimetamise ja kujundamise ning heli kokku viimise ja masteringi kulude katteks. Nii jõuavad "Suurte jõgede muinaslood" juba enne jõule Sinuni.
 

Kuidas heliraamatu kätte saab?

Ma oleks kõige õnnelikum, kui saaksin tänada Sind isiklikult ja anda Sulle heliraamatu üle mõnel esitluskontserdil-jutuvestmisel, mis toimuvad üle Eesti detsembris. Aga vajadusel saadan heliraamatu Sulle postiga koju.
 

Kohtume uue heliraamatu esitluskontsertidel!

Tallinnas: 11. ja 12. detsembril Hopneri majas (Vanalinnas)
Tartus ja teistes kohtades selguvad varsti!

Ja seniks kandku sind elujõgi oma sängi kumerustes suure hoole ja armastusega!
 

Jälgi heliraamatu valmimist ja minu jutuvestmisi:

Facebook 
Instagram

  • 162 backers
  • 6109€raised of 4000€ goal

Successful project

This project was funded on 03.Dec.2021