Tallinna Kammerkoori juubeliplaat "Aja kaja"User's  Helena project in the category Music

Eesti vanim kammerkoor, 1962. aastal asutatud TALLINNA KAMMERKOOR tähistab 2017. aastal oma 55. sünnipäeva. Kammerkoor on Eesti kõrgkoolide akadeemiliste kooride kõrval üks väheseid amatöörkoore, kes vaatamata ajastute vahetumise tõmbetuultele jätkab kindlameelselt tegutsemist ning kuulub seejuures jätkuvalt Eesti harrastuskooride paremikku.

Et tähistada 55. sünnipäeva, ilmub Tallinna Kammerkooril 2017. aasta kevadel koori kolmas helikandja – "Aja kaja", mille muusika esindab läbilõiget koori viimaste hooaegade repertuaarist.

Koor esitab nii vanamuusikat kui ka uuema aja klassikute teoseid. Erinevate ajastute vaimuliku muusika külluslikult kirkad kõlavärvid on alati köitnud selle koori lauljaid ning liigutanud ka publikut, mistõttu moodustab vaimulik muusika ka suurema osa salvestatud lauludest. Plaadil kõlab lisaks klassikale ka mitu uudisteost. Nii on Andres Lemba "Gloria" segakoori seade valminud just Tallinna Kammerkoori tellimusel. Koori soovil valmis ka Hain Hõlpuse laulu "Ööviiul" seade ning Andres Lemba kompositsioon Riine Pajusaare palast "Kodus". Kuulajad leiavad plaadilt ka Kristo Matsoni laulu "Elul ei ole lugu" esmasalvestuse.

Oleme oma kooriliikmete ja heade toetajate abiga kandnud märkimisväärse osa plaadistamise kuludest, kuid vajame veel vähemalt 1500 euro suurust süsti oma plaadi valmis meisterdamiseks. Mida rohkem koguneb juubeliplaadi toetusraha, seda suurejoonelisem saab olema meie sünnipäevahõnguline plaadi esitluskontsert 26. mail, kuhu on oodatud ka kõik meie hooandjad.

Hea koorimuusika sõber – anna hoogu meie CD-plaadi "Aja kaja" ilmumisele ning tee seeläbi väike sünnipäevakingitus Tallinna Kammerkoorile, Eesti koorimuusika sõpradele ning iseendale.

Kõiki annetajaid sõltumata summast tänatakse nimeliselt CD-plaadi ümbrisel ning Tallinna Kammerkoori veebi- ja Facebook lehel.

Related projects

"Movement" new Kevin Alva Album

  • 66%raised
  • 860€pledged
  • 10 days to go

Estonian song album "I am the Ocean" - Jagaspace - Alex and Kaushalya

  • 79%raised
  • 3957€pledged
  • 9 days to go