Tartu Üliõpilassegakoori esinemisrõivadUser's  jaanal project in the category Music

Tere, hea Hooandja!

Aitäh, et tunned huvi Tartu Üliõpilassegakoori uute rõivaste projekti vastu!

Tartu Üliõpilassegakoor ühendab entusiastlikke ja muusikat armastavaid noori juba alates 1905. aastast. Tegemist on vanima üliõpilaskooriga, mis kannab endaga pikaajalisi traditsioone. Teisalt värskendavad meie ridasid igal aastal uued üliõpilased, mistõttu püsib koori vaim vaatamata kõrgele eale nooruslikuna. Meie koori missioon on läbi iga üksiku koorilaulja arengu viia edasi Eesti koorilaulukultuuri tervikuna. Just sellest eesmärgist on kantud ka meie loosung - ''Iga hääl loeb''. See võib kõlada poliitiliselt, kuid koorilaulus on see puhas tõde.

Meie arengust on aga maha jäänud meie esinemiskleidid. Teie abiga soovime selle puuduse kõrvaldada. Meie vanad kostüümid ei kanna enam piisavalt hästi edasi seda sõnumit ja emotsiooni, mida kodus ja võõrsil soovime publikule pakkuda. Eesti loodusest inspireerituna jõudsime kavandini, mis esindab meie loodust selle kõige ilusamal viisil. Metsa tähistava rohelise ja merd tähistava sinise kombinatsioon on parim visuaalne pilt selleks, et viia kuulajateni meie repertuaar, mis tihti on kantud just vaimustusest oma kodumaa suhtes.
 


 

Tänaseks on Tartu Üliõpilassegakoorist saanud konkurentsivõimeline kollektiiv Eesti koorimuusika maastikul. Koori repertuaar on väga mitmekülgne. Me armastame laulda nii klassikalist kui kaasaegset muusikat, tihti ka rahvalaule või hoopis kergemuusikat. Oluline on vaid see, et me ise oma repertuaari naudiks nii, et see kandub kuulajateni. Elamusi oleme pakkunud palju nii kodu kui ka välismaa publikule (Portugal, Ungari, Itaalia, Läti, Leedu jne). Mainimata ei saa jätta sedagi, et tihti oleme saanud oma muusika eest ka tunnustust, sealhulgas rahvusvahelisel tasemel. Koori viimase aja suurimad saavutused on 2017. aastal Lissabonis, Portugalis VI rahvusvahelisel konkurssfestivalil Festival Coros de Vero saavutatud kaks kulddiplomit (rahvalaulu ja segakooride kategoorias) ning 2017. aastal XXI võistulaulmise Tuljak A-kategoorias saavutatud 2. koht (kusjuures esikoht jäi 0.1 punkti kaugusele). Kulddiplomi saavutasime ka 2016 juunis X Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil.

Alates 2010. aastast juhendab Tartu Üliõpilassegakoori Küllike Joosing. Meie nooruslik ja äärmiselt meisterlik dirigent ei väsi koori inspireerimast. Ning koor peab teda kahtlemata oma suurimaks varanduseks.

Täname Sind kogu südamest meile antud hoo eest ja kingituste üleandmiseks võtame Sinuga ise ühendust.

Iga hääl loeb!

Sinu Tartu Üliõpilassegakoor
 


 

Veel infot meie tegemiste kohta

Facebookis: https://www.facebook.com/uliopilassegakoor

ja kodulehel: https://www.uliopilassegakoor.ee/

  • 75 backers
  • 1850€raised of 1800€ goal

Successful project

This project was funded on 04.Oct.2018

Related projects

Pološywa is releasing her debut album "Existence"!

  • 88%raised
  • 2200€pledged
  • 4 days to go