Taustamuusika cd plaatUser's  Indrek Liit project in the category Music

Olen akordionist ja helilooja Indrek Liit. Akordioni mänginud 24 aastat, erinevate konkurside laureaat, aukirjade omanik. Lõpetanud selle eriala Otsa koolis, täiendanud end Soomes ja Eesti Muusikaakadeemias. Heliloominguga tegelenud 15 aastat ca ja õppinud seda Otsa koolis ja Eesti Muusikaakadeemias.

Akordioniga esinenud filmides, kaks plaati välja andnud. Rootsis ooperi orkestris akordionist olnud. Euroopas mitmes riigis esinenud. Lõuna-Koreas 3 nädalat esinenud. Teatri tükkide muusik olnud ning televisioonis paaril korral üles astunud, raadiotest lastud mu muusikat jne. 

Plaadi peal on üks minu kirjutatud tango. Mulle väga meeldib tango ning akordion on väga tangolik pill. Ja igas loos plaadil  mängin akordioni. Ühe loo ajal mängin ka klaverit. Lisaks minule on plaadil Eesti talent 2010 rohupillipuhuja Erki-Andres Nuut, nyckelharpal Janno Pokk, Eesti üks väheseid selle pilli valdajaid ja klaveril hispaanlane Manu Sanches Garcia

Plaadil on lood nagu näiteks "Besame Mucho", "Blue Bossa", maailma tuntuim tango Astor Piazzollalt "Libertango", "Over the Rainbow", "Take a Five", "Muretu blues" - see on bluesi improvisatsioon ja minu kirjutatud "Päikesekrooni tango".

Plaadi teeb huvitavaks just eriliste pillide kasutamine. Bluesi improvisatsioonis on ka meloodika, teistel lugudel rohupill ja mõnes loos ka nyckelharpa ning käsilööktrumm. Palades on palju improvisatsiooni ehk soolosid, mis on huvitav, sest neid samu lugusid me samamoodi teinekord esitada ei oskaks. Plaat on seega mitte täpselt kõik kokku lepitud vaid hetke ajel ja tundmustega kaetud. See peaks andma loomingulisust juurde. Plaadi peal on natuke ka huumorit peidetud, aga seda kõike saab siis juba ise kuulda kui plaat käes.

Nii nagu videos räägin, on tegemist taustamuusikaga. Selline lõõgastumise muusika. Saab mõnusalt aega maha võtta, vaikselt plaati kuulata ja puhata. Argimõtetest ennast välja lülitada ning nautida elu.

Plaadil on tuntud jazz-lood, bluesi improvisatsioon ning kaks tangot. Esitus peaks olema suhteliselt originaalne ehk rõhutud on rariteetsusele.

Plaadi lood on kõik salvestatud juba. Puuduolev summa läheb plaadi kujundamiseks, reklaami tegemiseks ning plaatide pressimiseks ja kiletamiseks. Salvestatud on plaadi lood Eesti Draamateatri stuudios ning Eesti Muusikaakadeemia stuudios maailmatasemel stuudio tehnikaga. Projektiga loodan ennem jõule valmis olla, aga kardan, et jõulud on kõigile nii kiire aeg, et plaadi saan vast kätte uue aasta alguse poole.

Hooandjale saadan plaadi postiga koju ja lisan soovi korral sisse ka allkirja. Siin "soovi korral" sellepärast, et plaadid saan mina kätte kiletatult. Et sinna allkiri panna, pean plaadi kilest lahti võtma. See täpsustuseks.

Suur tänu kõigile toetajatele!