TE-MAUser's  Karl-Christoph Rebane project in the category Print

Tundsin, et ei jaksa saada 25, et anda välja uus - lõikan pea iga nädal paar luuletust lühemaks ning jooksen tühjaks. Ma tahan, et väike mina loeks seda ja tunneks, et läheb paremaks nii ilm kui olu, pole üldse nii suur nina ja okei molu. On okei olla arusaadav, ei pea alati olema kurioosum ega kaktus ega turnima Saturnil - kodus on hea. Tean, mis on õnn ja arm ja vaikus, kuidas lõhnab värskelt niidetud muru. On okei olla enda teine, armastada, avastada, avada end. On okei omada peotäit inimesi, kellega nädala, kuu, aasta vältel suhtled, lubada neil olla olulised. See on okei, kui su lähedane läheb ja kaugeneb ja see on okei, kui sa pole okei ja kaugened. On okei olla diva ja kõndida pea püsti, lohistades valgeid maani pükse läbi pori, silma pilgutamata ning võtta aega, et neid kraanikausis tunde hiljem puhtaks pesta, kui tead, et ärkad homme taas patjade vahel.

See raamat on meile.

Luulekogumik koosneb 9-st peatükist ning ligikaudu sajast luuletusest või nagu disainer ja lähedane sõbranna Susanna Belinda Kõgel neid nimetas: "modernsest vanasõnast".

Raamat eksisteerib koos maikuus kulmineeruva autorikollektsiooni "The Significant Other"-iga, mis on inspireeritud seekord just mu enda luulest, läbielatust. Üks suurimaid läbivaid küsimusi on see, kas kaotatud armastust annab taaselustada?

TE-MA on Teie, Mina, Tema - kes iganes kogeb ja tunnetab olenemata soost, vanusest, rassist, mis iganes kastist, kuhu kellelgi end lahterdada soov. Lahkan end selleks, et teil, tal ja mul endal tulevikus oleks lihtsam end kokku lappida, leida äratundmispunktid, kuid tuua ka valgust ja rõõmu, naeru. Tegemist ei ole siiski üdini "tõsise" luulekogumikuga, mis joonistub enda meelest kõige paremini välja peatükist "DIVA", mis sai alguse sõbrannaga veinijärgsest jutuvestlusest, et tegelikult pole üheöösuhted ju üldse nii suureks patuks.

Kohati liiga ausas, valulises raamatus on peidus mu enda isiklik peatükk "See peatükk armastusest", mis mu enda meelest on täis kõige ilusamini kirjutatud luuletusi, mida olen loonud ning erinevalt oma debüüt-kogumikust "Artokraatia", on "TE-MA"-s ka inglise keelne peatükk "The Significant Other".

Tegemist on elamusega, mida loodan, et saan teile, endale ning talle pakkuda.

Lühidalt endast:

Olen Karl-Christoph, 98 aastakäik, õpin Eesti Kunstiakadeemias moedisaini, kuid ei lase kiirel elutempol enda muidki andeid väljendamast jätta. Luules inspireerun peale enda vägagi palju loodusest, lilledest.