Noorteraamat "Tegemata tegemised" väljaandmineUser's  MTÜ Must JaAm project in the category Print

Meie oleme Anne-Mai ja Janno – noorteraamatu "Tegemata tegemised" autorid.

"Tegemata tegemised" – see on erinevatest lugudest põimitud raamat noomeheks sirguvast poisist. Raamat on saanud inspiratsiooni ühe Poisi ütlemistest ja juhtumistest ning kirjutatud läbi fantaasiast tulvil humoorikate lugude. Loomulikult tuleb esile teismelise elu, selle võlu ja valu, mis paratamatult kaasnevad täiskasvanuks saamisega.

Raamatu kirjutamiseks oleme materjali kogunud üle kümne aasta.

Raamatus on kindlasti palju äratundmisrõõmu nii varateismelistele kui ka juba täiskasvanuks saanud inimestele.

Eesmärk on lugeja mõtlema panna, et see noortele küllaltki lootusetuna tunduv eluhetk on tegelikult normaalne ja kõik saab korda.

Meiega koos on sel teekonnal tekstitoimetaja Triin Helerand ja kunstnik Lauri Rahusoo, kes on raamatule loonud spetsiaalsed illustratsioonid.
 


Autor Lauri Rahusoo
 

Janno Puusepp – kirjanik, kes armastab praetud veisemaksa ja magada.

"Esimese raamatu kirjutasin, kui olin viie aastane. See oli draamaatiline lugu pardipojast. Ema pani rohelise paelaga lehed kokku. Kahjuks ma ei osanud tol ajal kirjutada ja keegi ei osanud ka seda kokku lugeda, mis ma vildikaga paberile kirja panin. Viimased 15 aastat olen kirjutanud peamiselt näidendeid, lavastanud ja olen välja andnud enda näidendikogumiku "Minejad" (2021)."
 


Autor Karl Lepp
 

Anne-Mai Tevahi - luuletaja ja näitleja, kes vaatab puid ja kuulab linnulaulu.

"Esimese luuletuse kirjutasin koos vanaemaga ja võitsin McDonald'sist tasuta lasteeine, järgmisega tõi Pere Leib auhinnaks ahjusooja kringli. Naeran ikka, et luuletaja saab kenasti söönuks. Olen välja andnud kaks luuleraamatut "Puudutatav" (2018) ja "Ma hingan Su armastust" (2021). Kolmas on juba töös."
 


Autor Andero Kalju
 

Lauri Rahusoo - kujundus, küljendus, illustratsioonid.
Triin Helerand -  teksti toimetus.
Andero Kalju - video.

Raamat näeb ilmavalgust juuni 2024.

Täname kõiki, kes te meile selle unistuse elusaks aitate muuta.