Toeta laste keskendumisharjutuste äpi ja käsiraamatu väljaandmist!User's  Vaikuseminutid MTÜ project in the category Print

Hea hooandja, võta palun ühendust malle@vaikuseminutid.ee, kui soovid infot kingituse kättesaamise kohta (meie esmane teavituskiri võis sattuda rämpsposti). 

***

Elutempo muudkui kasvab. Meie lapsed kasutavad üha enam nutiseadmeid, mis süvenemise asemel soodustavad pigem tähelepanu hüplemist. Et info ülekülluses tegutseda parimal võimalikul viisil, on vajalik hea keskendumisoskus. On oluline, et me lapsevanematena oskaks oma lastes kasvatada võimet enda sees toimuvat teadvustada ja juhtida.

Vaikuseminutid MTÜ pakub alates 2015. a augustist praktilisi koolitusi õpetajatele ja lapsevanematele, selleks, et laste ja noortega keskendumiseks vajalikke oskusi harjutada. Lihtsad harjutused – nagu keskendunult hingamise jälgimine, helide kuulamine, ümbruskonna või enesetunde uurimine, on uuringute kohaselt positiivse mõjuga nii stressile, enesetundele kui tähelepanuvõimele. Harjutuste tegemise pikaajaliseks mõjuks on oskus end paremini juhtida ja elus ettetulevate väljakutsetega toime tulla.

Samalaadseid harjutusi kasutatakse üle 60 riigi koolides. Eestis on Vaikuseminutite harjutuste koolituse läbinud juba rohkem kui 1100 õpetajat. Harjutuste tegemiseks kulub kõigest mõni minut ja neid saavad teha kõik. Harjutusi on klassis hea kasutada näiteks tundi sissehäälestamiseks või enne kontrolltööd lastes ärevuse vähendamiseks. Õpetajate tagasisideküsitlus näitas, et üle 90% vastanutest märkas laste paremat keskendumist ja püsivust.

Kaardil on märgitud haridusasutused, kus Vaikuseminutite harjutusi juba tehakse. Suurenda kaarti, kui soovid näha, kas Sinu lapse kooli või lasteaeda on Vaikuseminutid juba jõudnud.
 

Vaikuseminutite harjutused on kasulikuks tööriistaks ka lapsevanematele, näiteks rahuliku uinumise toetajana või lapse muremõtete, ärevuse, püsimatuse või ülekeevate tunnetega toimetulekuks. Oskus end ise rahustada ja keskenduda on vajalik kogu eluks.

Üks avastusterohke, lihtne ja lühike (01:47) audioharjutus on näiteks kuulamise kogemine. 
Proovi ise ja märka selle mõju!

Teiste hrjutustega saad tutvuda siin: http://vaikuseminutid.ee/harjutused/

Kui soovid, et Vaikuseminutid jõuaks ka sinu lapse kooli või lasteaeda, jäta oma kontaktid siia.
 

Hooandja projekti EESMÄRGID:
 

Toetusega 6000 EUR anname välja laste keskendumisharjutuste käsiraamatu.

Vaikuseminutite harjutuste KÄSIRAAMATUS saavad olema

  • harjutuste juhendid
  • soovitused, kuidas lastega harjutusi läbi viia
  • vastused korduma kippuvatele küsimustele
  • Eesti õpetajate, lastevanemate ja laste kogemused

Hooandja toetusega katame käsiraamatu trükikulud ja ka vajalikud ettevalmistustööd. Harjutuste käsiraamat jõuab toetajateni augustis, sügisel tuleb see müüki ka suurematesse raamatupoodidesse hinnaga u. 15 € või enam.
 

Toetusega 9000 EUR saame lisaks käsiraamatule välja tuua harjutuste tegemist soodustava ÄPI.

Äpp muudab harjutused lihtsalt kasutatavaks igas elusituatsioonis.

Kui harjutused on audiokujul mugavalt telefonist, tahvlist ja arvutist võtta, siis toetab see järjepidevat harjutamist ja annab pikaajalise mõju.

  • 508 backers
  • 11068€raised of 9000€ goal

Successful project

This project was funded on 31.Jul.2017