Toila on Eesti pärlUser's  Galina Safronova project in the category Civic initiative

Kõiki andeid ja teadmisi on võimatu kokku lugeda!
Tähed süttivad siin!

 

Erilistel päevadel laulavad õpilased kõlavalt ja tulihingeliselt, esitades meie kooli hümni. Oleme uhked oma õpilaste üle, sest nende hulgas on imelisi sportlasi ja muusikuid, kunstnikke, tantsijaid, näitlejaid ja erudiite.

Hiljuti hakkasid koolitaevas särama uued tähed - meie noored giidid. Jõhvi Vene Põhikooli õpilased (7.-8. klass), valmistasid ette ja viisid läbi vene keele ja kirjanduse õpetaja L. Zagorulko juhendamisel ekskursioonide sarja Toila alevikus.
 


 

Meie ainulaadse projekti jätkamiseks ja arendamiseks vajame Sinu abi, kallis Hooandja! Oleme kindlad, et Sinu jaoks on oluline ja huvitav levitada oma kodumaa ajaloo- ja kultuuripärandit ning arendada noori. Toeta meid! Soovime laiendada projektis osalejate ringi: õpetame lisagiidid välja ning kutsume meie ekskursioonidele õpilasi ka teistest koolidest. Vajame rahalist tuge, et õpetada giide, korraldada õpilaste transport ekskursioonidel osalemiseks ja ekskursioonide tekstide tõlkimiseks teistesse keeltesse.
 

Projekti etapid:

1. Ekskursioonid septembris 2020 - 600 eurot

  • Loomingulise giidirühma loomine (Jõhvi Vene Põhikooli õpilaste hulgast) õpetaja juhendamisel.
  • Ekskursiooniobjektide uurimine ja valimine, ekskursioonimarsruudi koostamine, ekskursiooni teemakohase kirjanduse uurimine, ekskursiooni kontrollteksti kirjutamine, "giidi portfelli" täitmine, ekskursiooni läbiviimise metoodiliste meetodite valimine.
  • Giidide rühma ettevalmistamine valitud marsruudil.
  • Mitme giidigrupi poolt ekskursioonide korraldamine Sillamäe, Narva ja Jõhvi kooliõpilastele kolmel erineval marsruudil.
  • Ekskursioonide "Toila-Oru park on vabaõhumuuseum" teksti tõlge inglise ja eesti keelde ning "Toila-Oru pargi taimemaailma ainulaadsus" - eesti keelde.

Kavas on korraldada ekskursioone eestikeelsete koolide õpilastele eesti keeles ja välisõpilastele (õpilasvahetusprojekti Erasmus + raames) - inglise keeles.

Lisaks on meil plaanis integreeritud haridusprogrammide raames viia läbi ekskursioone meie kooli õpilastele (ja võib-olla ka teiste koolide õpilastele): eesti keel, inglise keel, ajalugu, kirjandus, kunst, geograafia, bioloogia.
 

2. Ekskursioonid oktoobris 2020 – 310 eurot

  • Giidide rühma ettevalmistamine.
  • Ekskursioonide läbiviimine Kohtla-Järve ja Mäetaguse koolide õpilastele.

Meie projekti toetavad Jõhvi Vallavalitsus ja Jõhvi Vene Põhikool. Eelmisel aastal toetasid meie projekti ka Integratsiooni Sihtasutus ja Kultuuriministeerium.
 

Projekti eesmärk:

Tutvustada erinevate õppekeeltega koolide õpilastele oma kodumaa ajaloo- ja kultuuripärandit. Ühisürituste kaudu rajada alus ühise sõbraliku ühiskonna loomiseks erinevate koolide õppijate vahel, mis austab ja mõistab teineteist; tugevdada sidemeid ajaloo- ja kultuurivaldkonnas; kujundada väärtuste süsteemi, mis annaks panuse noore põlvkonna arenemisele, praktilise koostöö ning vastastikuse avameelsuse abil. Püüame õpetada ja armastada kodumaad läbi ajaloo ja kultuuri uurimise, et tõsta piirkonna tähtsust.
 

Septembris ja oktoobris 2020 viime läbi 6 ekskursiooni piirkonna koolide õpilastele järgmistel teemadel:
 

1. "Toila on Eesti pärl!" tutvustab väikese Toila küla ajalugu ja siin varem elanud kuulsaid inimesi.

Kestus: 45 min
Keeled: vene, eesti.
Juhendaja: L. Zagorulko.
Rohkem infot SIIT
 


 

2. "Toila-Oru park on vabaõhumuuseum" tutvustab Toila-Oru pargi ajalugu ja selle vaatamisväärsusi. Ekskursiooni ajal kuulete legende, lugusid, luuletusi nende muinasjutulise iluga kohtade kohta. Ekskursiooni jaoks on välja töötatud õppelehed.

Kestus: 2 tundi
Keel: vene (+ peale selle Hooandja projekti edukat lõppu ka eesti ja inglise)
Juhendaja: L. Zagorulko.
Rohkem infot SIIT
 


 

3. "Toila-Oru pargi taimemaailma ainulaadsus": ekskursioonil osalejad õpivad palju uut ja huvitavat teaduslikku teavet; nad kuulevad palju legende, uskumusi, värsse maastikukaitseala imelise loodusmaailma kohta. Noored giidid räägivad ka RMK viljakast tegevusest. Ekskursiooni jaoks on välja töötatud õppelehed.

Kestus: 1 tund 15 min
Keeled: vene (+ peale selle Hooandja projekti edukat lõppu ka eesti).
Juhendaja: I. Rubtsova
Rohkem infot SIIT
 


 

Related projects

Let’s open the first Teeme Kohvi coffee studio in the Baltics!

  • 19%raised
  • 640€pledged
  • 48 days to go