TPRI muusikavideo User's  Lauri Kulpsoo project in the category Music

Ansambel Tartu Popi ja Roki Instituut (TPRI) sõlmis tänavu kevadel lepingu USA indimuusika plaadifirmaga Minty Fresh albumite „Madise margikogu“ (Forwards, 2006) ning „Biidermeier-psühhedeelia“ (Seksound, 2012) väljaandmiseks ja levitamiseks üle maailma. 1993. aastal Chicagos loodud Minty Fresh on muuhulgas pannud aluse näiteks rootsi ansambli The Cardigans rahvusvahelisele karjäärile. TPRI digitaalsed albumid nii eesti kui inglise keeles ilmusid rahvusvahelisse levisse käesoleva aasta 25. juunil.

Nimetatud sündmus raputas Jurjevi akadeemikud varjusurmast ning seadis nad vastakuti probleemiga - kuidas siseneda rahvusvahelisele areenile? Hüpotees - siseneda saab vaid väärika muusikavideo abil. Selleks pöörduti tuntud disko- ja tuumateadlase Jaak Kilmi poole.

Lugu „Berta ja Harald“ innustas Jaaku, kelle vaimusilma ette kerkis järgmine sündmustik: lõbus hipibänd kihutab vana bussiloksuga läbi hunnitute  Eestimaa suvemaastike murufestivalile esinema. Kõrvaliselt metsateelt võetakse peale hääletajad - kaks „täissulis“ Peruu indiaanlast. Võpsikus tehtud piknikupeatus kruvib pööraseks tantsupeoks koos karude, rebaste ja põtradega, kes on ilmunud indiaanivilede maagilisi viise uudistama ning segunevad sujuvalt musitseeriva seltskonnaga. Samal ajal oodatakse nõutult murufestivali laval linnast esinema kutsutud ansamblit…

Hipide astraallendu paistab olevat kõige sobilikum jäädvustada 8-mm retrokaameraga, mis koos lahedus-koefitsiendi tõstmisega nõuab kahjuks ka suuremat kukru kergitamist.

Muusikavideo eelarveks on 3000 eurot, millest Teie abiga loodame Hooandjas kokku koguda 2200 eurot. 

Loodame, et video aitab kaasa TPRI helge muusika levimisele nii Eestis (maakeelse  lauluga video) kui välismaal (sama videopilt ingliskeelse lauluga) ning kui hästi läheb, osaleme oktoobris oma esimesel USA tuuril New Yorkis, Los Angeleses ning Chicagos, kuhu meid on kutsunud Minty Fresh.

Oleme igasuguse abi eest südamest tänulikud!

 

„Berta ja Harald“ mullu kevadel ETVs:

http://etv.err.ee/index.php?05629907&video=3586


 

Tartu Popi ja Roki Instituut Facebookis:

https://www.facebook.com/Tprimusic

TPRI Raul Saaremetsa kutsel Vibratsiooni Sessioonil 2006. a. kevadel:

http://tpri.bandcamp.com/


 

Related projects

Evy Anstalpold- debut album presentation

  • 26%raised
  • 130€pledged
  • 25 days to go