Triin Araku autoriloominguga CD "Üle Maarjamaa" väljaandmineUser's  Triin Arak project in the category Music

Tere, hea hooandja!
 

Mina olen Triin Arak, laululooja, -õpetaja ja laulja. Aeg iseenda ja muusikaga on mulle lapsest saati oluline olnud. Laulmine ja pillimäng oli eluküsimus, on ka praegu. Minu esimene laul sündis teadaolevalt 3. klassis. Lauludesse olen kirjutanud seda, millest süda sees laulab ja rääkida tahab, aga ka seda, mida laulmata öelda ei oskakski. Laulud on mind palju kandnud ja toitnud, aidanud ja õpetanud. Just nagu lapsed, keda olen endas kandnud ja ilmale toonud, kelle eest hoolitsen ja kes minu eest hoolt kannavad. Nüüd on üks osa minu lauludest nii suureks kasvanud, et olen valmis nad lendu laskma!

Minu plaadi nimilaul "Üle Maarjamaa" sündis kunagi Elvas ja selle laulu muusa on minu kunagine õpilane Elise Ustav, kes sellele ja veel mõnele laulule plaadil oma hääle on andnud. "Üle Maarjamaa" laulu võttis enda hoole alla suurmeister Toomas Voll, kui see 2016. aastal Pärnus toimunud naiskooride laulupäeva nimiloona kõlas. Mind liigutas hingepõhjani see südamest tulnud esitus ja ma olen tänulik, et see lugu on naiskooride repertuaari jäänud. Laul "Üle Maarjamaa" kõlab plaadil Elise ja minu originaalesituses ning ka Toomas Volli ja naiskoori Leelo vol.2 esituses.

Lisaks nimiloole kõlab plaadil 13 lugu kodust, armastusest, loodusest, sõprusest, ajast ja ajatusest. Omaloodud sõnade kõrval olen kasutanud ka Ernst Enno, Leelo Tungla, Kersti Merilaasi jt Eesti autorite kõnekaid tekste. Minuga koos musitseerivad plaadil suurepärased lauljad ja muusikud Elise Ustav, Elis Laasberg, Priit Strandberg, Mari-Liis Urb, Olja Raudonen, Rene Laur, Talvi Mõttus, Algis Pauljukaitis, Aare Varusk, Elmet Neumann ja Tõnis Kirsipu.

Plaadimaterjalid on salvestanud Elmet Neumann, lugusid miksib ja masterdab Sten-Olle Moldau. "Üle Maarjamaa" kooriversiooni on salvestanud Tanel Klesment, ERR. Plaadikujunduse eest hoolitseb kunstnik Getter Vahar. Ma tean, et seda plaati on koos minuga oodanud paljud minu armsad sugulased, sõbrad ja tuttavad ning ma loodan väga, et see Hooandja projekt minu esikplaadi väljaandmise toetuseks toob meid kõiki kokku! Kogu hooandjate toetust kasutan plaadi väljaandmisega seotud kulude katteks ning ootan teid kõiki iseenda ja oma plaadi sünnipäevapeole 18. mail Rõngu rahvamajas! Valitud kingitused jõuavad teieni esimesel võimalusel pärast plaadi valmimist.

Aitäh video ja foto eest, Mihkel Kallip ja Karmen Urb!
 

  • 146 backers
  • 3686€raised of 2500€ goal

Successful project

This project was funded on 09.May.2019

Related projects

"Movement" new Kevin Alva Album

  • 0%raised
  • 0€pledged
  • 55 days to go

Estonian song album "I am the Ocean" - Jagaspace - Alex and Kaushalya

  • 22%raised
  • 1080€pledged
  • 54 days to go