TRIO Soon/Piho/Lepasson CD “Tempo di Vals” väljaandmineUser's  Kadri Lepasson project in the category Music

Enam kui aasta eest olime üheskoos Eesti Rahvaluule Arhiivi pillilugude kartoteegikasti uurimas. Pillilugusid on seal tohutult palju, paberkaartide peal vanaaegses iluskirjas käsitsi maalitud noote ja ammu elanud inimeste nimesid. Mõned kaardid libisevad sõrmede alt kiiresti läbi, mõned torkavad silma, mõnele üksikule jääb pilk millegipärast peale pidama. Ühel kaardil seisis: Peterburg. Tempo di vals. Liisa Lenk härmoonikul. No kas ei kõla võluvalt? Sellest viisijupist tegime trioga seade, millest saab meie varsti ilmuva plaadi nimilugu.
 
 
TRIO Soon/Piho/Lepasson CD “Tempo di Vals” väljaandmine
 
“Ühest puust õõnestatud arhailine keelpill ning kolm noort Võrumaa naist. Traditsioonilised pillilood, omalooming ja improvisatsioon. Rahulik tiksumine, voolavus, õhulised rütmid, korduvate mustrite lihtsus, ülemhelide mäng on mõned märksõnad, mis iseloomustavad Trio Soon/Piho/Lepasson muusikalist käekirja. Trio loob väikekanneldel õrn-helge kõlamaailma, mis pakub rahulikku vaheldust kiirele kulgemisele inimvoolus” seisab trio kohta Viljandi folgi kavas.
 
Trios mängivad pärimusmuusikud Katrin Soon, Ann Maria Piho ning Kadri Lepasson. Meid seob 10 aastat ühist huvi ja armastust väikekandlemängu vastu, sellest ajast pool oleme mänginud triona. 
 
Otsime  koosmängus kõla, mis oleks õrn ja läbipaistev, samas tugev ja särav. Vanad viisid vahetavad värvi ja muudavad kuju, kuid uusi mustreid ja mänguvõimalusi otsides tuksub tantsurütm neis siiski edasi. 
 
Trio on esinenud Hiiu Folgil, Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, Lõikuspeol, Seto Folgil, Kandlefestivalil ning arvukatel kontsertidel mitmel pool Eestis. Suuremate ning väiksemate koosseisudena on kontsertreisid viinud meid Leetu, Luksemburgi, Belgiasse, Soome, Venemaale. Trio loomingut saab kuulda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kogumikplaadil “Kandlemuusika valimik”.
 
2016. aasta alguses anname välja oma esimese plaadi. Plaadi nimeks saab “Tempo di Vals”. Muusika oleme salvestanud koostöös helirezissöör Rainer Koik’iga. Plaadiümbrise kujundab Võrumaa kunstnik ning fotograaf Mari Jänes. Hooandja projekti eesmärk on rahastada plaadiümbrise kujundamist ja trükkimist ning CD tiražeerimist ja levitamist.
 
Lisaks kuula ja vaata:
 
Täname südamest kõiki toetajaid!

Related projects

Releasing the album "Estonian Music for Brass" by Tuulisbrass

  • 88%raised
  • 2195€pledged
  • 3 days to go

Help to release Forgotten Sunrise's legendary first era on vinyl!

  • 71%raised
  • 2785€pledged
  • 15 days to go