Ühe loo õnnelik lõppUser's  Peter Murdmaa project in the category Film & Photo

 

Mõned aastad tagasi, kui tegin üht lühikest tudengifilmi, tegin ma meie staarnäitlejale, Leida Rammole ettepaneku kaasa  lüüa ühe väikese, kuid olulise rolliga. Leida Rammo oli lahkesti nõus, kuid andis mõista, et teene on teene vastu. Mis mul sai selle vastu olla - loomulikult olin ma rõõmuga päri! Läks mööda pool aastat ja heliseski telefon – proua Leida Rammo oli valmis vastu võtma minupoolset teenet. 

Hämming oli aga suur, kui kuulsin, milles see seisnes – Linnateatri  lõpetamata hoone valmis ehitamine. Väga auväärne ettepanek muidugi!  Kuulasin mureliku loo ära ja õnneks nuputasin välja ka lahenduse. Muidugi ehitame, kuid mitte päriselt, vaid mängult. Teeme filmi sellest, kuidas Leida Rammo ehitustöid takka lükkab ja selleks ka vahendeid otsib. Et mine sa tea, äkki juhtubki  ime ning teatrihoone ehitamine saab uuesti hoo sisse. 

Siit sai alguse filmiprojekt Leida Rammost, kui suure ja teatrirahvale olulise  unistuse elluviijast. Projekt valiti sarja "Eesti lood" filmilugude nimistusse. Sarja formaat näeb aga ette lugude valmimst ühe aasta jooksul, mis teatrihoone valmimiseks oli kahtlaselt lühike aeg. Filmi tootmisaasta oli täis põnevaid kohtumisi-tegemisi, kuid filmilooga lõpusirgel jõudes, oli meil selge pilt, et teatrihoone  ehitamiseni selles filmis me ei jõua. 

Kehv lugu, mis teha. Filmi põhiidee jääb teostamata. Aga siis sündis jällegi  idee – teatrihoone kerkib filmis nagu unistus, eriefektina. Tehniliselt on praegu kõik võimalik. Aga see on juba täiesti omaette lugu suurema  loo sees. Ja maksab samuti rohkem, kui seda ühes madala eelrvega filmis ette on nähtud. 

Ja nüüd siis see viimene idee, millega juba Teie poole pöördun. Kui 100 aastat tagasi ehitati Eesti rahva abiga üles Estonia teatrihoone, siis võiksime seda korrata ka meie, nüüd aga hoopis teisiti, kaasaegsel moel. 

Armsad sõbrad, siin on nüüd Teie kord. Aidake meil filmis teostada eriefekt, mis annab filmiloole nö. õnneliku lõpu ja toob vaatajale silmaga nähtavaks visuaali teatrihoonest  sellisena, nagu seda arhitektid on kavandanud. Olgu siin öeldud seegi, et eriefekt-klippi saab hiljem näha ka Linnateatri seinal. Loodud interaktiivne filmiklipp oleks Teie kingitus Leida Rammole, kui Tallinna Linnateatri hoone eest võitlejale, tema eluunistuse täitmisel! 

Peter Murdmaa, režissöör-produtsent 

Related projects

Documentary short film "Be Yourself"

  • 40%raised
  • 595€pledged
  • 12 days to go

Short film "Rentsli krahvid"

  • 42%raised
  • 1169€pledged
  • 12 days to go