Peresõbralike loodusradade ja teenuste äpp “Uitama”User's  Loovkulg OÜ project in the category Technology

Oled sa vahepeal lapsevanemana mõelnud, et nii tore oleks rutiinist välja tulla ja oma lastega üks tore väljasõit teha, mis laeks ja lõõgastaks võrdselt kõigi pereliikmete meeli ning looks ühiselt veedetud hetki, mida hiljem heldimusega meenutada? Aga peresõbralikke tegevusi otsides, avastad end tüdinuna erinevaid infokilde interneti avarustest kokku kraapimas ja mõtled, et millal ometi jõuab kaasaegne lähenemine sellesse valdkonda? 

See muutus on kohe-kohe reaalsuseks saamas ja sul on võimalik olla osa Eesti peresõbralikkuse edendamise võidukäigust.


KUIDAS LASTEGA PEREDE ELU LIHTSAMAKS MUUTUB?

2021. aasta lõpus tuli mulle esimest korda pähe pöörane idee hakata ise looma veebiplatvormi ja rakendust, mis muudaks aeganõudva väljasõidu planeerimise osa kõige lihtsamaks ja kiiremaks maamunal ning inspireeriks seeläbi ka teisi lapsevanemaid oma mudilastega kodust kaugemale seiklema.

Pojaga koos matkaradadel käies, hakkasin tegema märkmeid lapsesõbraliku ligipääsetavuse ja jõukohasuse kohta, markeerima võimalusi põnevateks tegevusteks looduses ning hindama ka külastatud söögikohti või turismitalusid lapsevanema perspektiivist. 

Tänaseks on valmis ka esimene prototüüp, mis võimaldab kogutud infot mugavalt filtrite abil sorteerida ning seeläbi endale sobiliku loodusraja kiiresti üles leida. 

Minu suur südamesoov on luua loodust armastavate lapsevanemate kogukond ühiseks kogemuste jagamiseks ning inspiratsiooni ammutamiseks. Juba sel aastal on plaanis lisada info ka loodusradade lähedusse jäävate peresõbralike teenuste kohta ning tulevikus pakkuda ka loovmänge ning -tegevusi, et hoida laste entusiasmi pikemateks retkedeks (ent seda viisil, mis ei naelutaks pereliikmeid nutiseadmetesse).

Rohkem infot leiad: https://uitama.ee/


KES PROJEKTI TEOSTAB?

Mina olen Karolin. Olen suur kunsti armastaja, kes aastate jooksul on võtnud selles valdkonnas enda kanda nii kunstniku, kuraatori kui kunstiõpetaja rolli, kuid viimasena pühendanud end peamiselt rahvusvaheliste näituste projektijuhtimisele. Kõige selle juures olen alati jumaldanud looduses matkata ning 4 aastat tagasi lapsevanemaks saades muutus neil radadel kulgemine parimaks tasakaalupunktiks ja kõige erilisemate hetkede loomise allikaks argipäeva virr-varris.

Kui sul nüüd tekkis küsimus, et oot, kuidas oskab kunsti ja loomevaldkonnas tegutsenud inimene järsku äpi tarvis koodi kirjutada? Siis ega ei oskagi, aga õnneks tuli mulle selles küsimuses appi mu üle 15-aastase tarkvara arenduse kogemusega abikaasa. Omalt poolt olen end koolitanud kasutajakogemuse (UX) ja prototüübi disaini osas ning usun, et kahe peale kokku loome midagi väga vinget.

Hoia meie tegemistel silma peal Instagramis: @uitama_lastega 
 

PLAANID JA KINGITUSED

Nagu sa näed, siis töö juba äpi kallal käib ning üht-teist on juba ka valmis. Esimest versiooni saavad kõik toetajad eelisjärjekorras kasutada juba loodetavasti 2023. aasta juuni alguses. 

Olen sulle kaasaelamise eest rohkem kui tänulik ja mõtlesin välja ägedad kingitused. 

 • Toetajatel on võimalik saada esimesena ligipääs preemium paketile, mis sisaldab: 35+ peresõbralikku matkaraja infot ja kaarte, mille abil saad vajadusel orienteeruda ka levist väljas, kiire otsing auto sõidule kuluva aja järgi (nii on sul palju lihtsam sobitada väljasõitu lapse uneaegadega!), mugav radade filtreerimine nende pikkuse, iseloomu, ligipääsetavuse (lapsevanker, jalgratas jm), võimalike põnevate tegevuste ja teiste iseloomulike omaduste põhjal. Täpsem ülevaade https://uitama.ee/app/.
 • Käega katsutavast pakun kingina oma loomingut särgina seljas kanda.


   
 • Kõige suuremeelsematele toetajatele pakun lisaks äpi toel saadavale ilusatele hetkedele perega ka loovad elamusi koos minuga metsas või purjekaga merel, kus saab kaeda Malusi rannakividel peesitavad hülgeid.Neid saab üle anda kohe, kui rakenduse esimene versioon kasutamiseks valmis saab. Võtan sinuga e-kirja teel hiljemalt paari nädala jooksul pärast kampaania lõppemist ühendust ja täpsustame nii rakendusele juurdepääsu, särkide kohaletoimetamise detailid kui ka elamuskingituste toimumisaja.

Särgid saadan toetajatele pakiautomaadiga Eesti piires tasuta. 

Soovin teha perepuhkuse planeerimise võimalikult lihtsaks paljude lapsevanemate jaoks. Siin saadki sina aidata! Mida rohkem hooandjaid, seda rohkem on peresid looduses liikumisega oma füüsilist ja vaimset tervist turgutamas ning meeldejäävaid mälestusi loomas.
 

RAHA KASUTUS:

 1. Esimesed 5380 eurot: rakenduse esimese versiooni valmimine ja kasutajateni toomine. Selles versioonis valmib eestikeelne sisu koos rajakaartide, filtreerimise ja kaasaegse otsingu ja navigeerimise võimalustega. Viimasena mainitut tagab sisseostetud tarkvara kasutamine (Matrix API ja Maps GL JS), mille kulu Hooandjate toetus suures osas katta aitab.
 2. Lisanduvad 1080 eurot ehk kokku 6460 eurot: Rakenduse ingliskeelse versiooni valmimine. Kogu sisu tõlkimine ja toimetamine inglise keelde.
 3. Lisanduvad 3540 eurot ehk kokku 10 000 eurot: Loovprogrammi arendus koostöös kunstipedagoogika spetsialistiga ja selle lisamine rakendusele. Selles etapis töötatakse välja lapse erinevatele arenguetappidele vastavad mängud ning loovad ülesanded looduses läbiviimiseks, et lisada liikumismotivatsiooni ja arendada loomingulisust.  

 

Aitäh, et annad mulle hoogu juurde! 

Loome koos muutust - loovalt ja mõnuga uidates!

 • 177 backers
 • 5925€raised of 5380€ goal

Successful project

This project was funded on 04.Jul.2023

Related projects

Launch of FoodFilter App

 • 78%raised
 • 2725€pledged
 • 16 days to go