Uue Maailma Tänavatefestival 2013User's  Madle Lippus project in the category Civic initiative

 

Hea hoo andmise peale mõtleja!

Uue Maailma Selts on omakandi tänavafestivali korraldanud juba 6 aastat, seda alati septembrikuu esimesel nädalavahetusel. Sellest on inspiratsiooni saanud paljud teised kodanikualgatused nii Tallinnas kui Tartus, ja mujalgi. Kui oled mõnele meie festivalile sattunud, polegi vist vaja miskit eriti seletada - see on ja jääb inimestevahelise hea läbikäimise ja mõnusa koosolemise tähistamise sündmuseks, mida korraldavad kohalikud elanikud igaüks oma oskuste ja soovide järgi.

Alati juhtub meie tänavafestivalil lisaks juba legendaarsetele tänavaturule ning kontsertidele, hubastele hoovikohvikutele ning kunstiprojektidele ka midagi ootamatut. Me ei oska veel öelda, milliseks kujuneb see seekord - aga korraldamine juba käib ja ideid muudkui saabub. Põhiline on see, et tänavatel patseerijat tabaks miski uus arusaam või isegi kirgastumine.

Kas tead mõnda teist festivali Eestis, mis toimuks tõepoolest tänavatel ja kus autoliiklus annab ruumi inimestele male, pilli ja keksu mängimiseks ning lastele võimaluse porilompides mürada? Kuigi räägitakse, et vihma ei pidanud ka seekord sadama...

Uue Maailma tänavavestival annab võimaluse ellu viia oma "hullud" ideed – tõmmata tänava kohale vihmavarjudest katus või teha ainult kaheks päevaks päris oma raadio. Et see juhtuks, on aga vaja ka asju, mida ilma rahata ei saa: liiklusmärgid autoliikluse sulgemiseks, kontserdilava ning helitehnika ja transport asjade ühest kohast teise liigutamiseks. Teiseks tekib festivali korraldamise käigus väärt ideid ka siis, kui ametlikest kanalitest raha taodelda enam ei jõua, aga lisaks entusiasmile oleks nende elluviimiseks  vaja ka natuke rahalist tuge. 

Iga sügise alguses täituvad Uue Maailma tänavad rõõmsate, lootusrikaste inimestega. Meil on hoopis parem tunne küsida toetust teilt - festivalil osalejatelt - selmet kulutada paberit, aega, ametnike uksi ja oma kingi selleks, et selgitada midagi, mida tavalisse rahataotlusesse kirjutada ei ole võimalik. 

Tänavuaastase festivali ja selle korraldamise kohta saab rohkem teada Uue Maailma Tänavafestival 2013 Facebooki grupist. Eelmiste aastate kohta loe Uue Maailma koduleheküljelt.

 

Related projects

Opening of Planetarium in Tallinn

  • 87%raised
  • 17480€pledged
  • 10 days to go