Uus puri Eesti PurjeõppejahileUser's  Madis Rallmann project in the category Civic initiative

2016. aasta on Eestis Merekultuuriaasta, mis innustab hoidma olemasolevat ja looma uut merekultuuri. MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts „STA Estonia“ toob purjeõppejahi St. Iv pardal mere, meresõidu ja purjetamise juurde noored, kes on tulevikus meie merekultuuri hoidjad ja edasikandjad. 
 
Kutsume Teid, austatud hooandjad, andma Eesti noorte purjetamisele hoogu ja toetama Eesti purjeõppejahile St. Iv uue 51 m2 esipurje soetamist.
 
Purjeõppeselts loodi 2011. aastal, et viia merele eelkõige 15 - 25-aastasi noori inimesi, kellel on huvi purjetada, reisida ning midagi uut ja põnevat õppides ennast proovile panna. Esimest korda purjeõppejahi pardale astudes ei pea noored ilmtingimata teadma meresõidust ega purjetamisest, sest meretarkusi ja oskusi omandatakse merel olles kogenud kaptenite ja põhimeeskonna käe all osaledes aktiivselt meeskonna töös.
 
Purjeõppejaht St. Iv on Purjeõppeseltsi egiidi all purjetanud alates seltsi asutamisest ja viinud selle aja jooksul merele sadu noori, andnud neile võimaluse kogeda midagi huvitavat ja avastada enda jaoks meri, võistelda rahvusvahelisel avamerepurjekate regatil The Tall Ships Races. Selleks, et seda kõike edaspidigi Eestimaa noortele pakkuda, vajab St. Iv hooandjate abi uue esipurje hankimisel. 
 
 
 
Uue purjega tagame järgmiseks viieks aastaks purjeõppejahi võimekuse noortega merd sõita, merepraktikat anda ja edukalt võistelda purjeõpperegattidel. Sellistes tingimustes nagu St. Iv igal hooajal avamerel purjetab, on esipurje kavandatav kasutusaeg 5  aastat. Kui purjega enam seilata ei saa, anname selle Eesti Meremuuseumile.
 
Purjeõppejahi St. Iv viimaste aastate saavutustest saab ülevaate siit.
 
 
Sel suvel suundub purjeõppejaht St. Iv Eesti noortest koosneva meeskonnaga taas võistlema The Tall Ships Races 2016 rahvusvahelisele õppepurjekate avamereregatile, mis viib meid Lõuna-Hispaaniasse. See 4 miljoni pealtvaatajaga purjekate ja purjelaevade suurüritus on võrreldav olümpiamängudega. 
 
St. Ivi suvine purjeõppesõit jaguneb 8 etapiks, igal etapil purjetab uus noortest koosnev meeskond; kogu sõidu teevad kaasa St. Ivi kapten ja kapteni abi. St. Iv alustab teekonda Tallinnast 22. juunil 2016. a ja purjetab Kieli (Saksamaa); edasi seilab St. Iv läbi Kieli kanali ja mööda Põhjamerd Antwerpenisse (Belgia), kus liitub The Tall Ships Races 2016 laevastikuga. Antwerpenist algab 1200-meremiiline võidusõit Lissaboni (Portugal). Pärast merefestivali Lissabonis toimub võidusõit Cadizi (Hispaania). Cadizist stardib kolmas võidusõit, misjärel suundub laevastik Biskaia lahe ääres asuvasse La Coruñasse, kus lõpeb The Tall Ships Races 2016 regatt. St. Iv purjetab tagasi Tallinnasse tehes vahepeatusi Prantsusmaal, Belgias, Hollandis, Saksamaal ja Rootsis, Gotlandil. 
 
2016. aasta suvel seilab purjeõppejaht St. Iv avamerel kokku ligikaudu 7000 meremiili.  
 
 
Lisaks The Tall Ships Races 2016 regatile toimuvad sel hooajal St. Ivi pardal algajatele merehuvilistele kahetunnised purjeõppesõidud Tallinna lahel, päevased sõidud ümber Naissaare ja kolmepäevased purjeõppesõidud Soome saarestikku, mis annavad noortele hea ettevalmistuse pikemaks avamerepurjetamiseks.
 
Purjeõppeselts taastab ka avamerejahti Vesta, mida hakkame kasutama noortele purjetamise tutvustamiseks ja õpetamiseks. Samuti koolitame vahivanemaid, kellest saavad tulevikus purjeõppealuste põhimeeskonna liikmed. 
 
Tahame, et Eestist saaks tõeline mereriik ja usume, et see saab tõeks, kui kõik meie noored on vähemalt korra elus saanud meresõitu kogeda ka teisiti, kui lihtsalt reisijana.
 
TOETA EESTI NOORI PURJETAJAID JA SAADA OMA NIMI PURJEÕPPEJAHI ST. IV ESIPURJEL MAAILMA SUURIMALE PURJEÕPPEREGATILE EESTIT ESINDAMA!
 
  • 67 backers
  • 3631€raised of 3290€ goal

Successful project

This project was funded on 12.Apr.2016