Vaata alati elu helgemat pooltUser's  Ülo Vihma project in the category Music

Tere!

Suure masu ajal kutsusin Tallinna töötute klubides käivaid inimesi laulma. Lauluhääle olemasolu polnud tähtis, tähtis oli vaid tahe laulda. Nime - Tööotsijate laulu ja lusti selts „Saab ikka“ - panid osalejad ise. Üsna varsti hakati meid kutsuma ka esinema, oleme käinud Diakooniahaiglas ja Iru hooldekodus, Jõelähtme ja Peetri kirikus, Seevaldis, Tallinna tööotsijate klubide üritustel ning Kristiine linnaosa üritustel. 2012 suvel laulsid julgemad ka Tammsaare pargis, kus teenitud raha - 70 eurot - läks Paabu kitarri põhjalikuks remondiks.


Paap lahkub Tammsaare pargist laulmast oma vana kitarriga.

Kolme aasta jooksul on lauluseltsist läbi käinud palju inimesi. Nüüd tahame teha plaati, et oma teekonda jäädvustada. Soovime pakkuda seda heategevusüritustel ja oma esinemistel. Kui meile annetatakse rohkem, kui plaadi valmistamiseks vaja on, siis läheme mujale Eestisse, et ilma internetita elavad ääremaade inimesed saaksid teada meie olemasolust ja tegevusest ja et innustada ka teisi hetkel töötuid midagi enda heaks tegema, selle asemel et masendusse langeda või üksinda nurgas konutada.

Plaadile tulevad laulud segiläbi meie jutuga, see on nagu kuuldemäng, mis annab kuulajale ettekujutuse sellest, mismoodi meie lauluselts toimib. Rõõmsat elevust on olnud sellest, kui meiega on tulnud laulma Jaak Johanson, Heino Seljamaa, Ivo Linna koos Anti Kammistega, Jaan Kirss koos oma tütre Helena Victoriaga. Loodame veel mitmeid külalilisi võõrustada ja meie ühiseid musitseerimisi plaadi jaoks lindistada. Helirežissöör Mait Rebane valib siis koos osalistega sobivad kohad välja ja sulatab kõik üheks tervikuks. Plaadi kujundab Eerik Kändler.

Plaadi plaanime valmis saada juba sel kevadel, s.t. enne suurt suve ehk enne jaanipäeva.

Miks inimesed käivad koos teistega laulmas, seda rääkisid mõned julgemad videosse. Mulle meeldivad ühe osalise sõnad, mis ütleb ära selle, miks ma niisuguse asja üldse algatasin: „Kui ma laulan, siis julgen ka muid asju teha.“ Madis Jürgen kirjutas meist Eesti Ekspressis 2012 kevadel, kui tööotsijad said Kristiine laadal koos Apelsiniga laulda. Vt.http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/tootute-koor-laulis-koos-apelsiniga.d?id=64406308

Seltsil on oma tunnuslaul VAATA ALATI ELU HELGEMAT POOLT. Selle sõnad tegi Paap Saarna Monty Pythoni tuntud laulu "Always look at the bright side of life" viisile. Nii et laulge teiegi oma ja teiste rõõmuks: Laulu tekst on meie Facebooki lehel
https://www.facebook.com/pages/T%C3%B6%C3%B6otsijate-Lauluselts/162868917097858?id=162868917097858&sk=info


Lauljate nimel kõiki hooandjaid ette tänades,

Ülo Vihma


Aino tehtud kahekilone mahlakas virsikutort, mida pakume oma kontserdil.

Kingime neile, kes annavad meie plaadiprojektile hoogu juurde 60 euroga ja enam, Raini tehtud nahast plaadiümbrise koos nimelise tänuga kaanel. Rain on osalise invaliidsusega ega saa igat tööd teha, kuid ta on käinud töötukassa poolt pakutud kursusel ja õppinud tegema papp- ja nahkköiteid. Siin on mõned näited tema töödest.

Ümbrised saab valmis teha ja nimed neile peale kirjutada siis, kui Hooandja projekt on edukas ja toetajate nimed teada. Loodame, et see nii läheb. Tänu kõikidele toetajatele.