Väikese taimetarga 12 saladustUser's  Inga Raitar project in the category Print

Palun aita välja anda õpetlik ja kaunis lasteraamat "Väikese Taimetarga 12 saladust"!
 

"Väikese taimetarga 12 saladust" on raamatukogujuhtide sõnul raamat, mida Eesti lastel veel ei ole, kuid mida nad kooliprogrammile lisaks kindlasti vajaksid. Raamat, mis on ühtaegu ilus, praktiline, toredas mõistetavas keeles ja annab lisaks lugemismõnule ka terveks eluks vajalikke baasteadmisi.

Raamat:

  • õpetab lapsi vanuses 8-13 tundma taimi, millega saab ise ennast aidata
  • hoiab elavana pärimustarkust
  • on kasutatav nii huvitava jutukogumiku kui koduse teatmeteosena
  • motiveerib lapsi loodusega suhtestuma
     


 

Aitame koos hoida katkematuna Eesti põlvest põlve edasi antavat taimepärimust toredate lastele mõistetavate lugude vormis. Lisaks esivanemate tervena elamise baasoskustele saab raamatu kaunite illustatsioonide abil selgeks õppida 12 Eesti tuntuima ravimtaime omadused ja rakendusvõimalused. Kaasaja nutipõlvkonna lapsele tehakse selgeks võimalused ennast ja oma peret lihtsate vahenditega aidata.

Maret Makko on Eesti tuntuim taimetark, kes ühendab endas nii apteekri kui fütoterapeudi teadmised. Mareti põhjatu taimeteadmiste varasalve on kaasaja lapsele huvitavateks jutukesteks kirjutanud Inga Raitar. Kuna maavanaemad, kes lastelastele taimepärimust õpetada suudaks, on muutumas üha haruldasemaks, annab see raamat nii emadele kui vanaemadele võimaluse oma lapsele või lapselapsele loodusega kooskõlas olevaid terviseteadmisi edasi anda.
 

Klõpsa pildil, et näha seda suuremalt:


 

Raamat on illustreeritud klassikalises Edgar Valteri stiilis selgete ja helgete piltidega. Taimepildid on graafilised meistriteosed, mille alusel saab samu taimi ära tunda ka looduses. Pildid on nõudlikus akvarelltehnikas joonistanud kunstnik Anu Mõtshärg.

Annetatud summa läheb läbitöötatud illustratsioonide loomisele ja kvaliteetsele neljavärvitrükile.

Anna hoogu väärt raamatule!
 

Klõpsa pildil, et näha seda suuremalt: