VENE FILMI PÄEVAD 2User's  Annika Haas project in the category Events

Tee oma kalendrisse linnuke - Vene Filmi Päevad tulevad taas 14.-16. augustil 2015!

Kaks aastat tagasi korraldas Peipsi-äärne kunstimaja ambulARToorium koos kamba entusiastidest vabatahtlikega esmakordselt filmipeo, mis osutus ootamatult menukaks. Kolme päeva jooksul külastas meid üle 500 inimese. Soovisime pakkuda mõnusat kultuurielamust eelkõige vene vanausuliste külade asukatele, kuna siinsel äärealal toimub kultuuriüritusi vähe, ent kokku tuli kinohuvilist publikut üle kogu Eesti. Sibulakasvatajatest ja kalameestest külaelanikud vennastusid kaugemalt saabunud boheemliku seltskonnaga. Kohalikku konteksti arvestades leidsime vene filmide näitamise näol koostöös Pimedate Ööde Filmifestivaliga (PÖFF) just oma niši. Tahame kõike uuesti ja paremini korrata, seda enam, et meile kirjutatakse ja helistatakse, et teeksime seda jälle :)

Niisiis, siit me tuleme! Paneme taas kokku põneva filmiprogrammi, näitame kolme päeva jooksul uut ja huvitavat vene kino – nii dokumentalistikat kui mängufilme, külla tulevad mitmed filmitegijad, kes räägivad oma linateoste saamisloost ja vastavad publiku küsimustele ning vähemalt ühel õhtul särab ambulARTooriumi välilaval muusikaline üllatusesinejana, öösiti teeme tulešõud ja tegevuskunsti, lapsed puhuvad päeval koos füüsikaprofessor Jaaguga hiiglaslikke seebimulle ning teevad võlutrikke kuiva jääga. Filmipäevade raames avame kunstimajas ka täiesti uue fotonäituse ning aitame naabrinaisel Mašal avada puhveti, mis pakub kohalikku traditsioonilist toiduelamust sibulapirukatest kalasupini.

Vene Filmi Päevade korraldamisel võid olla abiks ka Sina, kui raatsid anda hoogu välikino ehitamiseks, tubakino kohendamiseks, lava ja kempsu ülevärvimiseks, kätepesurenni paigaldamiseks, filmide ja tehnika rendiks, kinokunstnike honorarideks, bändi maaletoomiseks, transporditööde tegemiseks, Maša puhveti sisustamiseks jne-jne.

Loome üheskoos õdusa atmosfääri ja naudime augustiöid! Piletit ei küsita kelleltki. Kino peab saama!

Täpse programmiga saab peagi tutvust teha ambulARTooriumi Facebook´i lehel.

Sinu tänulik filmipäevade tiim ambulARTooriumist:
Annika Haas, Age Peterson, Kaisa Sammelselg, Urmas Mand, Kristel Krii, Jelena Ivanova, Kadri Saar, Alena Korosteleva, Jaak Kikas, Katja Kultajeva, Annika Raun, Elo Liiv, Aare Ermus, Aasa Ruukel, Evi Pärn, Kristiina-Maria Ploom, Indrek Haas, Tuuli Pilvisto ja teised

  • 168 backers
  • 4163€raised of 4000€ goal

Successful project

This project was funded on 07.Jun.2015