VIIKINGIPAADI EHITAMISE ÕPITOAD LAHEMAALUser's  Lahemaa Mereklubi MTÜ project in the category Civic initiative

MTÜ LAHEMAA MEREKLUBI on Lahemaa rannarahvas merearmastuse taasäratamise, levitamise ja püsima jäämise eest võitlemisega tegelev organisatsioon. Meie klubilised on suured ja väikesed meresõbrad, kes ühtse meeskonnana ühiste eesmärkide poole püüdlevad. Oleme korraldanud mitmeid üritusi, koolitusi ja õpitubasid püüdes ellu äratada rannarahva kultuuri ja meelitades randlasi taas näoga mere poole vaatama. Väga tähtsal kohal on meie tegevuses ka veeohutuse ja turvalisuse propageerimine.

Selleks suveks on Lahemaa Mereklubil plaan valmis ehitada oma noortele merekarudele ühe tuntuima Eesti viikingilaevade meistri käe all koos kõigi suurte ja väikeste huvilistega üks iidsetest viikingiaegadest pärit paatide järeltulija. Oskused ja kogemused on, joonised on, huvi on. Materjalid ja koha leiame ka. Paat on lihtne, kerge ja praktiline. Hea nii algajale esimesteks sammudeks, kui ka kogenud merekarudele puhkamiseks ja müramiseks.

 


Paadiehitus saab toimuma õpitubade seeriana - kõik koos ja kogenud paadimeistri juhendamisel. Igaüks saab uusi ja kasulikke oskusi ning kogemusi, mida siis tulevikus edasi anda ja teiste sarnaste paatide valmistamiseks kasutada.
Koos ehitades ja õppides saavad kõik osalejad ise kogeda, kuidas muistsetel aegadel puust paate tehti. Saab harjutada meeskonnatööd, õppida kasutama väga erinevaid tööriistu ning -võtteid ning astuda ühise meeskonnana tubli samm lähemale eesmärgile - saata muistne iseehitatud paat merele, et seal õppida edasi juba sõudmise-, purjetamise- ja muid meremeheoskusi.

 


Ja kes teab, võibolla juba järgmisel hooajal on omandatud teadmiste tulemusena selliseid paate piisavalt, et korraldada üks iidne viikingiretk koos Eesti suurimate viikingilaevadega! Õpitoas osalejate vanus ega sugu ei ole oluline - iga abikäsi on teretulnud. 

Õpitubade tulemusena valmiv paat ristitakse vanu viikingitraditsioone silmas pidades ja arvesse võttes ning pärast tseremooniat jääb Lahemaa Mereklubi noorte meresõprade teenistusse.

Käesolevaga kutsumegi kõiki hooandjaid üles paadiehitamise protsessile ja õpitubade korraldamisele kaasa aitama. Iga väikesest asjast võib kord saada suur ja iga väike unistus võib piisava soovimise korral täide minna! Ehk on just sinu panus see, mis väikeste Lahemaa Mereklubi poiste-tüdrukute silmadesse merehelkimist aitab tagasi tuua!

 

Paadi ehitamise õpitoas osalemiseks võtke ühendust Lahemaa Mereklubiga - info@mereklubi.ee.

  • 64 backers
  • 3847€raised of 3665€ goal

Successful project

This project was funded on 20.Jul.2015