Viime välistudengid Eesti kultuuri avastama!User's  Simo Järvela project in the category Education

Kes me oleme?

Oleme neli noort, kes said üksteisega tuttavaks läbi noortearendusprogrammi DD Academy. Avastasime, et meil kõigil on ühine kirg kultuuri vastu. Sellest inspireerituna korraldame projekti, kus erinevatest maailma kultuuridest inimesed õpivad Eestit tundma ja leiavad viisi Eesti kultuuri ja ühiskonna arengusse panustada.
 


 


 

Kaks meie tiimi liiget on pärit Eestist, tänu millele me tunneme, et suudame selle projektiga luua väärtust meie ühiskonda.
 


 

Obidi Ojochide on 25-aastane naine, kes on pärit Nigeeriast. Ta tuli Eestisse, et omandada magistrikraad bioinseneerias. Vabal ajal kirjutab oma blogi ja osaleb start-up maastikul.
 


 

Matin Manafov on 22-aastane ja on pärit Aserbaidžaanist. Ta tuli Eestisse magistrikraadi omandama tarkvara arengus. Matinile meeldib vabal ajal külastada erinevaid muuseume ja õppida Eesti ajaloo kohta.
 

Miks me projekti teeme?

Nähes Eestis toimuvat läbi välisüliõpilaste perspektiivi, avastasime, et nad ei õpi siin veedetud aja vältel kohalikku kultuuri lähemalt tundma ega tunne, et nende panus meie ühiskonnas on teretulnud.

Samuti on Eestis vähe projekte, mis tegeleks just rahvusvaheliste üliõpilastega, kelle erinevast kultuurilisest taustast oleks ka meie noortel palju õppida. Seetõttu oleme korraldamas projekti, kus toome kokku 20 noort nii Eestist kui ka välismaalt ja jagame nendega Eesti kultuuri Ida-Virumaal.

Miks just Ida-Virumaa? Ida-Viru sai valitud, kuna see on üks nurk Eestist, kuhu tavaline välistudeng niisama ei satu. Maakond ise on kirju ja huvitav, segu Eestist ja Nõukogude ajast, mis aitab tutvustada meie kultuuri väljapool Tallinnat ja Tartut. Kavatseme projekti kaasata ka kohalikud Narva noored ja viia läbi arutelurühmad, kus arutleme sotsiaalselt olulistel teemadel.

Me tahame, et terve kahepäevane kogemus ei oleks lihtsalt ekskursioon, vaid sotsiaalne elamus, kus igaüks õpib midagi teineteiselt. Üheltpoolt õpime koos Eesti kultuurist ja ühiskonnast, teisalt tutvume reisil ka teineteise kultuuridega.
 

Meie eesmärgid

Meie peamised eesmärgid on tutvustada Eesti kultuuri, loodust ja ühiskonda; aidata välisüliõpilastel tunda end meie ilmaruumis mugavamalt; motiveerida ja innustada neid panustama meie ühiskonna arengusse. Projekt on meie jaoks edukas, kui me oleme osalejates sisendanud ja andnud edasi tunnet, et nende osavõtt meie ühiskonnas on väga teretulnud ja et läbi nende panuse suudame Eesti kultuuri muuta veel värvikamaks ja erilisemaks. Meil on teineteiselt väga palju õppida.
 

Kuidas meid toetada?

Projekti on teil võimalik panustada, toetades meid Hooandjas.

Transport: soovime rentida bussi, mis viiks meid Tartust Virumaale ning näitaks tudengitele iga nurga ära.
Toitlustus: soovime tutvustada nii Eesti kööki kui ka lasta välistudengitel tutvustada roogasid oma kodumaalt.
Kultuuriobjektid: plaanis on külastada nii Narva linnust, käia Kohtla-Järve linnaosasid avastamas kui ka tutvustada meie pankrannikut.

Loodame, et teie abiga saame projekti viia ellu!