"Virumaa pärimuse radadel" - CD-albumi väljaandmineUser's  Anni Rikker project in the category Music

Tere, tore hooandja!

Meil on hea meel Teid teavitada peagi ilmuvast CD-plaadist "Virumaa pärimuse radadel"!

Peagi on valmis saamas Virumaa rahvamuusikatraditsioone tutvustav CD-plaat.
Tegemist on laiahaardelise loovprojektiga, mille eesmärk on edendada ja tutvustada Virumaa rahvamuusikakultuuri.

Kõik sai alguse Miila küla lõõtsamees Martin Mülleri vanaema Hella Tõevere ja tema õe Julie Lipstoki pärandi uurimisest. Tänu Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivile jõudsid meieni 90date alguses muuseumi poolt kogutud materjalid. Just need salvestised viisid meid ka August Ehasalu lõõtslugude juurde.
 


 

Tutvustades meie ideed Virumaaga tugevalt seotud tegevatele rahvamuusikutele arenes sellest välja materjal, millest saab "Virumaa pärimuse radadel" CD-plaat.

Ideega tulid kaasa ja panid õla alla : Villu Talsi, Ilmar Kald, Taavet Niller, Tõnis Kirsipu, Jaanus Põlder ja muidugi ka teised muusikud, keda saab peagi kuulda ilmuval plaadil "Virumaa pärimuse radadel".
 


 

Tegemist siis Virumaal levinud rahvamuusikapaladega, nii näiteks saab kuulda Miila küla lõõtsamehe Martin Mülleri vanaema Hella Tõevere ning tema õe Julie Lipstok salvestiste uut nägemust, millele on ilme andnud Virumaa tegevad rahvamuusikud. Plaadile jõuavad ka Tapa lõõtsamees August Ehasalu palad "Kirumani polka" ja "Padikaater", kusjuures "Kirumani polka"  mängivad plaadile Tapa Muusika- ja Kunstikooli õpilased!

Muusikud on plaadi tarvis taaselustanud vanu arhiivimaterjale luues uusi ja eriilmelisi koosseise. Plaadil kuuleme nii vanu tuttavaid duosid Int&Müller ja Martin Müller ja Villu Talsi ning paljud palad on esitatud suurema koosseisuga: lõõtsadel Asso Int ja Martin Müller, mandoliinil Villu Talsi, viiulil ja saepillil Ilmar Kald, kitarril Jaanus Põlder. Lisaks eelnimetatule kuuleb plaadil lugusid Taavet Nillerilt, Tõnis Kirsipult, Kiviõli Kapellilt.

 


 

Tegemist on väga laiahaardelise projektiga, mida näitab kaasatud muusikute huvi projekti vastu ja eri piirkondade rahvamuusika kajastamine. Projekt näitab väga selgelt muusikute ja paikade eriilmelisust ning seda, et rahvamuusika on Virumaale jõudnud enamasti üle piiride, nii ka kasutatavad instrumendid.

Projekt on meie meeskonna nägemus Virumaa rahvamuusikakultuurist läbi erinevate aegade, paikade!

Virumaa on virulaste hoida!

Meie oleme oma meeskonnaga teinud algust hoidmaks meie kohalikku kultuuri. Ka sinul, hea Hooandja, on võimalust aidata meile hoogu andes hoida ja väärtustada Virumaa rahvamuusikat!

  • 82 backers
  • 3855€raised of 3500€ goal

Successful project

This project was funded on 26.Nov.2019

Related projects

Estonian song album "I am the Ocean" - Jagaspace - Alex and Kaushalya

  • 74%raised
  • 3723€pledged
  • 11 days to go

"Movement" new Kevin Alva Album

  • 66%raised
  • 860€pledged
  • 12 days to go