Võistlustelk PontiacileUser's  Leiger Racing project in the category Sport

Mees, kes täitis oma unistuse. Aasta oli siis 2003, kui tärkas huvi kiirendusvõistluste vastu ning mitte ainult huvi, vaid suur soov ka ise rajal olla. Ainult unistamisest ei piisanud, tuli tegutsema asuda ja 16 aastat hiljem, 2019.a. suvel see unistus ka täitus.

Leiger Racing on kiirendusspordi meeskond, mis on loodud 2019. aastal osalemaks Eesti meistrivõistlustel autode kiirendamises. Esimesel aastal oli Meie autoks täielikult ümberehitatud Pontiac T1000 (1983.a. väljalase). Meie võistlusklassiks oli Super Street(SST), kus 1/4 miili läbimise indeksiks 10.90 sekundit.
 


 

Esimene 5 etapist koosnev hooaeg on seljataga, kus parimaks tulemuseks jäi "Saare kiiruspäeva 2019" oma klassi esikoht. Hooaja kokkuvõttes tõi see oma klassis 2. koha, esikohast jäi puudu väga vähe nitrot. Peale Eesti hooaega õnnestus meil võistlemas käija ka Poolas Suwalki uuel lennuväljal toimunud kiirendusel, kus osalesime Leedu Super Gas klassis, mis andis väga hea kogemuse. 2019. aasta parimaks 1/4 miili ajaks jäi 10.92 198km/h.
 


 

Peale esimest hooaega oleme õppinud oma õnnestumistest ja ebaõnnestumistest, ehitanud ja uuesti ümberehitanud ning valmistume uueks algavaks hooajaks. Pisike aga tubli Pontiac on laiali lammutatud ja uuesti kokku lapitud mitmeid kordi. Kuna auto ei ole tehasest välja tulles mõeldud nii kiireks sõiduks, siis enamus originaallahendused on välja vahetatud.

2020 võistleme uues klassis: Super Gas (SG) kiireim ajaindeks 1/4 miilil on 9.900 (1/8 miilil 6.300) sekundit. Aasta 2020 eesmärgiks on tagasihoidlikud 600-700hj ja sõita 9,9 sekundit.

Seetõttu on hetkel Pontiacil näiteks kaalukaotus käsil, sest vajalik võistluskaal võiks olla 1200kg ja mitte rohkem (ühesõnaga kõik mitte väga vajalik lendab auto küljest minema). Lisaks saab Pontiac omale plastist eemaldatava nina, siis on kergem ta sisemusele ligi pääseda. Mootori osas liigume nitro pealt turbode ja etanooli peale. Käigukast asendub varasema 3 käigulise asemel 2 käigulise powerglide kastiga millel olemas ka transbrake funktsioon.

Uueks hooajaks on tööd palju, ilmselt lugematud tunnid veedame Pontiaci seltsis garaažis või töökojas. Sest töö peab olema tehtud kevadel, et 6.06.2020 olla TRF.44 Tartu Drag rajal. Plaanime osaleda kõikidel EMV/EKV  2020. a. etappidel ja lisaks ühel etapil väljaspool Eestis (Läti või Soome praegu kaalumisel).
 


 

Kõik see nõuab lisaks kõvale tööle ka investeeringuid, millega me oleme enamasti hakkama saanud. Aga eelmine hooaeg õpetas, et on üks oluline asi, mis peaks igal võistkonnal ja autol siiski veel olemas olema.

PONTIACi UNISTUS on saada omale võistluste tarbeks PRO raamiga pop-up telk, mis on hea kvaliteediga, vastupidav ja kaitseb erinevate ilmastikutingimuste eest. Sobiv telk on välja vaadatud (4x8m, et mahuksid nii tehnikud kui auto), kuid selle soetamine käib meil hetkel ülejõu, selleks palumegi hooandjate abi. Sest suvine päike avaral lennuväljal on armutu, pleegitab Pontiaci ilusat punast värvust ja tehnikute ajurakukesi.
 


 

Mis on Drag Race? See on kiirendusvõistlus, mis peetakse spetsiaalsel kiirendusrajal või selleks kohandatud maanteelõigul või muul asfalteeritud sirgel. Starditakse paarikaupa paigalt ja sõidetakse kindlaksmääratud distants, mis on veerand miili ehk 402.33 meetrit. Sõitjad stardivad elektroonilise seadme järgi, mida kutsutakse tavaliselt "kuusepuuks" või "puuks", kuna sellel on rida värvilisi tulesid.
 


 


 

2019. aastal lõime ka MTÜ Leiger Racing, mille eesmärgid on: Kiirendusspordi edendamine, motospordiga tegelemine, motospordi ürituste korraldamine.

Oma eesmärkide saavutamiseks viib ühing ellu järgmisi tegevusi: Ametlikel võistlustel osalemine nii Eestis kui ka välisriikides, tutvustuspäevade korraldamine, ala tutvustamine läbi meedia.

Tänutäheks mõtlesime, et ei jaga ainult mingit nänni, mis teie riiulites või sahtlites tolmu koguma jääb vaid korraldame teile meeldejääva ürituse. Sest parim kingitus on emotsioon ja selle te saate 22.08.2020.a.  Hiiumaalt meie juurest! Siis jagame laiali ka meened. Kes osaleda ei saa, on võimalik meened kätte saada: 06.06.20 Tartus, 04.07.20 ja 05.09.20 Haapsalus, või postiga. 

Ole meie tegemistega kursis: Facebook ja Instagram.

  • 39 backers
  • 1121€raised of 1040€ goal

Successful project

This project was funded on 23.Mar.2020

Related projects

On Silver Heels

  • 41%raised
  • 3895€pledged
  • 10 days to go