VORMSI VERI IIUser's  Toivo Tomingas project in the category Print

Möödunud aastal ilmus Hooandja tublil toetusel I raamat sarjast VORMSI  VERI. Esimene köide osutus popiks ja materjale jäi üle. Tänavu annab MTÜ Vormsi Veri välja II köite. Projekti juht, Toivo Tomingas on 64-aastane kultuurihuvidega mees, päritolult ema poolt vormsirootslane.

Pr.Ljunggren on Rootsi suursaadiku abikaasa ja külastas Rannarootsi Muuseumi kevadel 2014.

Teises köites jätkub Vormsist pärit ja Vormsis elavate autorite loomingu tutvustamine. On heameel märkida, et see väike kogukond on sünnitanud terve rea loovisikuid ja materjale, mida avaldada, jääb jälle üle. Teises köites ilmub luuletusi, laule, muistendeid, pärimusi, ajalooline ülevaade (magistritöö) Kaitseliidu ja Vormsi seostest 1920.-1940. Väike (1000 sõna) vormsikeelne sõnastik ja valik Vormsi lasteaialaste joonistusi.

Vormsi lasteaialaste joonistus

Oma järge III raamatus jääb ootama Anders Lindströmi  uurimus „ORMSÖ“, mille käsikiri on oodanud ilmutamist juba 25 aastat. Lisaks andis Elvi Benno Rannarootsi Muuseumile üle mahuka kogu lapsepõlve-ja noorusmälestusi. Niisiis on ka kolmanda raamatu maht juba täis.

II köide läheb trükikuludena maksma ca 2500 eurot, millest poole loodan koguda Hooandjate lahkel abil. Raamat saab valmis juuli keskel ja esitlused saavad toimuma nii Vormsil (29.juuli, Olavipäev) kui Haapsalus. Kingitused lahkeile toetajatele saadan posti teel.

Sarja VORMSI VERI  väärtus saab ajas vaid kasvada, kuna kogutav ja ilmuv materjal on pärit algallikaist, kellel on kahjulik komme vananeda ja siit ilmast lahkuda. Aga looming, mälestused jne ei tohiks olla vaid jäljed kaldaliival.

Tuleval aastal tähistab Vormsi poetess Silvi-Astrid Mickelin 80. sünnipäeva. Kuigi tema eelmine luulekogu kandis nime „Viies ja viimane“, on Silvi nüüd siiski seda meelt, et „Kuues, see kuldne“ välja anda. Vormsi Veri MTÜ aitab Silvit kindlasti!

Toivo Tomingas


Vormsi-teemalistest suveniirid:

1 ja 2 –külmikumagnetid
3, 5, 7, ehtekomplektid (medaljon ja kõrvarõngad)
4 – kinnas
6 – madu     

Vormsi sümboliteks on rõngasrist ja madu(rästik).  Aga muidugi “KIVI KOTTI!” kõigile Hooandjaile.

Related projects

Estonian science fiction novel "The Gods To Be"

  • 11%raised
  • 334€pledged
  • 27 days to go