Voronja vihmavarjudUser's  Raul Oreškin project in the category Art

Voronja galerii avab Peipsiveerel, Varnja küla vana kalurimaja paadikuuris oma uksed juba kolmandat suve. Sel korral paneb näituse kokku Sandra Jõgeva. Näitus tegeleb küsimusega, kuidas inimesed jõuavad religioonini ning kuidas nad satuvad sellistesse kooslustesse ja kogukondadesse, mida kõrvalseisjad võivad mõnikord nimetada ka sektideks.

Lisaks galeriielamusele pakume võimalust galerii aias aega veeta ja kodukohviku maitseid nautida. Et  aga peipsiäärsed ettearvamatud vihmahood ei segaks külastuskäiku, plaanime kolmandaks suveks aeda rajada mõned vihmavarjud.

Esmalt ehitame keset aeda kasvava vana õunapuu otsa puumaja, mille katuse alla saavad ronida lisaks lastele ka nende vanemad. Puumaja ehitab meile disainer Mihkel Lember. Lisaks ehitame maja külge purikatustest varjud, mis kaitsevad nii vihma kui ka kõrvetava päikese eest. Purjed kujundab Tartu tänavakunstnik Hapnik, kes on ka Voronja varese autor. Ja see pole veel kõik! Korda teeme veel vana lehtla ja vahetame seal vihma läbilaskva eterniitkatuse õhulise ja läbipaistva vastu.

Õunapuumaja: https://youtu.be/3p5vt75CXj0

Anna meile hoogu ja aita paigaldada Voronja aeda vihmavarjud, et Peipsi ääres nii tavaliseks kujunenud hoovihmad, ei rikuks suvegalerii külastust.

Kolmanda hooaja avame 11. juunil ning selleks ajaks saavad vihmavarjud aeda paigaldadatud, et miski ei segaks hooaja avapidu, kuhu kõik hooandjad on lahkesti oodatud!

Related projects

Mental health support groups for LGBTQ+ people in Tartu

  • 106%raised
  • 2125€pledged
  • 25 days to go