YggdrasilUser's  Marko Veinbergs project in the category Print

Minu nimi on Marko, ja minu unistus on lõpuks välja anda oma teine luulekogu „Yggdrasil“. Õpin Tallinna ülikoolis bioloogiat ning keemiat ning käin ülejäänud aja tööl. Suureks osaks minu elus on looming, nii kirjutamine, joonistamine kui ka fotograafia. Minu jaoks on see enesesünteesi meetod – kontsentreerida igapäevaelu abstraktsesse tervikusse.

Luulekogu „Yggdrasil“ valmis kaks aastat tagasi mu arvuti kaustadesse (loe sahtlisse). Aasta hiljem kirjutasin ta füüsilisse vormi – Iga viimne kui täpp selles kogus on käsitsi tehtud, nii kirjad kui jooned. Niiviisi kogu ümber kritseldades muutus see esialgsest variandist palju põnevamaks. Lugudele tekkis omamoodi liikuvus, mis said lõpuks tervikuks ühe suure, tervet põrandat katva puslena. Minu eesmärk on see luulekogu avaldada ja seda veidi teistmoodi võtmes. Nimelt ei ole mul plaanis lehekülgi kokku köita. Eesmärk on jätta need eraldiseisvaks nagu nad on seda originaalkäsikirjas. (Ehk kogu näeb lõpuks välja nagu pakk suuri kaarte).

Oma ideega soovin valmis saada uue aasta alguseks. Loodan et luulekogu ilmub hiljemalt lumesulamise ajaks. Sel juhul kattub kogu lugu ka aastaajaliselt. Ning pärast trükki, kui kogu ükskord trükist välja saab  organiseerin raamatu esitluse, kus ma seda veidi põhjalikumalt kommenteerin, tekste loen, ning tekstide tagamaid seletan. Korraldan ürituse nii, et oleks tunda midagi uut ja omapärast, ütleme nii, et minulikku - sellelt ei saa puududa teatud kiiksud ja üllatused. Esitlusele lisaks jagan ürituse ajal kätte ka tänusõnad ja kingid kõigile, kes on otsustanud, et mu idee ja visioon vääris teostamist. Neile, kel too hetk ei õnnestu kohale tulla, saadan ma tänudkingid postiga kätte.

  • 53 backers
  • 2040€raised of 2000€ goal

Successful project

This project was funded on 01.Jan.2015