Zuga ühendatud tantsijate lavastus "MeeleKolu"User's  Sõltumatu Tantsu Lava project in the category Theatre

#meeleKolu – meeleolust meelekolani

Sõltumatu Tantsu Lava koos ZUGA ühendatud tantsijatega on valmis saamas oma järjekordset lavastust poistele ja tüdrukutele – „meeleKolu“.

#meeleKolu on lavastus, kus juhime tähelepanu laste väljendusvabadusele ja võimalustele, kuidas maailma tajuda ja sellele reageerida. Lisaks pöidlale, mis pressib like ja smile emotikoni, on meil keha, mis tajub ja väljendab erinevaid tundeid. 

Lavastust tutvustame videoaktsioonidena, kus tantsijad panevad omale koolikotid pähe näitamaks, et igal kotil on oma nägu ja kutsudes üles ka lapsi oma kotti ja pead mõtetest tühjendama, et vaadata selle nägu ning pöörata tähelepanu oma keha mitmekesistele väljendusvõimalustele.

#meeleKolu on teatrilavastus, kus mängitakse ja tantsitakse emotsioonidega. Hirm ja rõõm, viha ja igatsus, üllatus ja uhkus, kurbus ja unistamine ning solvumine on ainult mõned emotsioonid, mis poistel ja tüdrukutel elus ette tulevad. Seepärast võib sellel etendusel nii nutta, naerda, rõõmustada, vihastada, kurvastada, imestada, solvuda, niheleda kui süveneda või muid tundeid välja elada, sest kõik see juhtub ka laval. #meeleKolu lavastuses tuuakse emotsioonid ja lood noore publikuni kujundites, mida luuakse läbi tantsu ja liikumise. Pakume äratundmisrõõmu nii vaguratele mürsikutele kui avastavatele kainikutele. See on koostegemise teater, mis meenutab, et teater on sündinud rituaalist.

Lavastuse esietendus toimub 15. oktoobril Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus Tallinnas. Esietendusel on kohal ka üks isemoodi jäätisebaar – Udu jäätisebaar. Edasi näeb lavastust Tallinnas kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval kui ka koolides üle Eesti.

Ootame Teid oma etendustele

  • kui hoolite mitmekesisest teatrist,
  • kui soovite kogeda teatrit üheskoos perega,
  • kui teile muul viisil see teema või tegemine korda läheb.

Teie toetusega saame hankida sobivad kostüümid ja teostada tehnilised lahendused, mis toetavad ja lavastuse idee lavalist teostust.

#meeleKolu esietendub 15. oktoobril 2016 Sõltumatu Tantsu Laval.

ZUGA ühendatud tantsijad on tantsijaid ja koreograafe koondav kollektiiv, mis on koos tegutsenud 1999. aastast. Nad on ainus järjepidevalt ja regulaarselt lastele tantsulavastusi loov tantsukooslus Eestis. Nende lastelavastused on pälvinud tähelepanu ja mitmeid teatri- ja tantsuauhindu (Salme Reegi auhind, Draamakese auhind, Eesti Teatri Teatri aastaauhind, Sõltumatu etenduskunsti auhind, jne) ning nad on esinenud nii Eestis kui väljaspool Eestit.
 


 

Autorid ja esitajad: Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson, Tiina Mölder, Triin Lilleorg, Ajjar Ausma (Cabaret Rhizome), Päär Pärenson (Cabaret Rhizome)

Helikujundaja: Kalle Tikas

Kunstnik: Keili Retter

Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo

Esietendus: 15. okt 2016 Sõltumatu Tantsu Laval

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Produtsent: Sõltumatu Tantsu Lava

Lisainfo: http://stl.ee/lavastus/meelekolu/