Suvine välikino TartusseKasutaja  Elektriteater projekt kategoorias Film & Foto

Elektriteater on nüüdseks viis aastat kino näidanud ja algusest peale oleme unistanud ühest korralikust välikinost. Nüüd on jõudnud kätte aeg see suvises Tartus teoks teha.

Meie soov on panna algaval suvel püsti üks rändav välikino, et käia läbi Tartu erinevad nurgad, Karlovast läbi Supilinna Annelinna, jõe ääres ja pargis, varemetes ja hoovides. Liikuda ringi üks nädalavahetus siin ja teinekord seal. Korraldada võimalikult palju tasuta seansse ning pakkuda seeläbi võimalikult paljudele võimalust saada osa Elektriteatrit sütitavast filmimaagiast. Mida lahkemalt te meid aitate, seda rohkem me seda teha saame.

Õues filmide näitamisel on aga omajagu väljakutseid. Palumegi teie abi, et see ettevõtmine oleks järjepidev ning ka järgmistel aastatel jätkuks.

Milline välikino välja näeb?

Suur täispuhutav ekraan mõne suurema platsi peal. Ekraani ette saavad inimesed oma tekkide ja toolidega istuda. Kes on kodust raadio või nutitelefoni kaasa võtnud, saab nende abil filmi tasuta kuulata. Olemas on ka rannatoolid ning mugavad kõrvaklapid, mida on võimalik väikese raha eest rentida.

Millal ja kui palju filme näeb?

Juuli keskpaigast kuni septembrini enamikel nädalavahetustel (näiteks tARTuFFi ajal teeme pausi). Mõnel nädalavahetusel mitu õhtut, mõnel nädalavahetusel vaid korra. Kokku umbes 15 seanssi.

Mis praegu välikino tegemist takistab?

Meil on üsna palju asju juba olemas - uus täispuhutav väliekraan, mis kannatab tuult ja tormi, projektor, millega saame näidata uusimaid filme ning tore meeskond, milleta kino ei toimiks. Kuid nendest asjadest kahjuks ei piisa: õues filmide näitamiseks vajame oma projektorile uut objektiivi, kõrvaklappe, et linnakeskkonnas naabreid häirimata tummfilmiajastust välja tulla, mugavaid toole, et keha pärast kümmet minutit filmivaatamist kangeks ei jääks, sooje pleede, et jahedas Eestimaa suves külm ei hakkaks, toredat kohvikut, et filmi kõrvale mõnusat sooja jooki ja värsket näksi võtta ning veel kümneid ja kümneid pisiasju, mis suvisest välikinost ühe unustamatu kogemuse teeksid.

Milliseid filme näidatakse?

Filmivalik tuleb mitmekesine nagu Elektriteatris ikka. Tahame näidata nii värskemaid kassahitte kui vanemaid klassikuid, head euroopa filmi ja pisut ootamatuid linateoseid nii uuemast kinost kui väärt filmivaramust. Mõned filmid harmoneeruvad seansikohaga, teised loovad kontrasti. Kõige rohkem tahame näidata lihtsalt häid filme mõnusa suvise tähistaeva all ägedates kohtades. Mida me päriselt näidata saame, sõltub sellest, kuidas te meid Hooandjas toetate.

Kui palju välikino pilet maksab?

Esimesel suvel on välikino tasuta, kui tulla oma kõrvaklappide ja väikse taskuraadio või nutitelefoniga. Kohapeal saab sümboolse summa eest laenutada ka kõrvaklappe ja rannatoole.

Mis saab edasi?

Ideaalis võiks Tartus tulevikus olla igal suveõhtul koht, kus värskes õhus filme vaadata - olgu selge tähistaevas või tibutagu natuke vihma, mille eest kaitsevad katusealused. Et kino jääks ellu ning programm oleks rikkalik ja hea, plaanime tulevikus hakata ka piletiga seansse tegema ja rändkino paikseks muuta.

 

UIT festivalil 2014 näitasime Jacques Tati filmi "Playtime" Veeriku angaarides.

 

Hansapäevadel oleme juba kolm aastat näidanud öökino Toomkiriku varemetes.

 

tARTuFFil 2015 näitasime Roman Polanski "Rosemary last" Toomkiriku tornides.

 

Rohkem infot meie kohta:
www.elektriteater.ee
www.facebook.com/elektriteater
www.instagram.com/elektriteater

Aitäh:
Paula Mauer ilusate animatsioonide eest.
Taiga Film ja Aleksandr Heifets kaameratöö ja monteerimise eest.

  • 421 hooandjat
  • 10111€kogutud 10000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 13.Jun.2016

Sarnased projektid

"ÜKSILDUS ei küsi vanust" - foto- ja installatsiooni näitus

  • 60%kogutud
  • 3902€toetatud
  • 14 päeva veel