Winter is coming...User's  The Kurze OÜ project in the category Söök ja jook

Minu nimi on Nurjan. Olen ajakirjanik, kes kolis Eestisse Dagestanist ja asutas The Kurze - esimese Dagestani resto-kioski Tallinnas. Igatsesin väga oma kodumaa kööki ja unistasin mitu aastat tagasihoidliku koha avamisest, kus hakkan valmistama oma lemmiktoitu ja tutvustan eestlastele oma kultuuri. Kuid mul polnud selleks raha ja hakkasin valmistama kurzesid kodus. Tegin kontod sotsiaalmeediasse ning seletasin ja näitasin algusest peale, mida ma teen ja kuidas ma liigun oma unistuse poole.


 

Oma köögis hakkasin töötama üksi. Esimese sügavkülmkambri sain õelt kingiks, esimese tainarulli ja tainasegaja alles kahe aasta pärast. Enne seda segasin ja rullisin tainast tohutu suurtes kogustes lahti käsitsi. 5 kuud pärast avanemist algas pandeemia ja esimene lock-down. Tollel hetkel me jäime ellu. Võtsime veel rohkem abilisi ja isegi mu abikaasa lahkus töölt, et tegeleda meie ettevõtte majandusliku poolega. Nüüd korraldame oma aias muusikafestivale ja kontserte ning viskame nalja, et meil on suurim maakodu Kalamajas.
 


 Sellel sügisel saab The Kurze kolme aastaseks. Selle ajaga on meie resto-kiosk saanud populaarseks ja atmosfääriliseks kohaks Kalamajas. Minu Instagrami kontol on juba 4260 jälgijat. Nad kõik on päris inimesed kogu maailmast, kes huviga vaatavad minu lugu. Olen üks vähestest, kes näitab köögi tööd seestpoolt. Tutvustan külalistele oma kokkasid ja abilisi, näitan toidu valmistamise protsessi ja pean tähtsaks, et külaline teaks, kes on tema toidu valmistanud.


 

On võimatu väljendada emotsioone, kui mulle kirjutatakse, kui ilusaid kurzesid me valmistame, kui tulevad külalised kogu Eestimaalt või mujalt maailmast ja ütlevad, et loevad mu Instagrami kontot. Sain toreda üllatuse, kui sain teada, et The Kurzest kirjutati sellistes ajalehtedes nagu Äripäev, Postimees ja Õhtuleht ning isegi minu sünniriigi ajalehtedes kirjutatakse, et Eestis süüakse kurzesid. Üritage ette kujutada mu üllatust, kui uksest astus sisse Eesti peaminister! Ilma broneeringuta ja ette teatamata! Sees polnud ruumi ja ta ütles, et istub väljas. See oli tohutult vinge! Külalised tundsid ta ära ja hakkasid omavahel üllatunult sosistama :).

Samuti oli tore saada tuttavaks Wennaga (Priit Kuusk). Ta kutsus mind oma filmi "Köögikodanikud", mis oli pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale.

Mis on kurze? See on pelmeenide liik Dagestanis, ning Kurze on nende ametlik nimetus. Neil on viis traditsioonilist täidist - lambalihaga, veiselihaga, juustuga, kõrvitsaga ja kartuliga - ja me valmistame neid ainult käsitsi. Kuid kõik teavad ka meie #Mixofkõik, kus esinevad kõik liigid korraga. Samuti on olemas #Mixofkõik veganitele ja taimetoitlastele ja kevadel me valmistame hooaja kurzesid nõgese, spinati ja karulauguga. Tegime kurzed erivärvilisteks, et saaks neil keetmise ajal vahet teha. Värvainetena kasutame juurviljadest, puuviljadest ja vetikatest sublimeeritud osi ning nad kõik on naturaalsed ja sisaldavad vitamiine. 

Kahjuks me ei elanud kahte viimast lock-downi sama rahulikult üle kui esimest. Sel korral oli meil suurem meeskond ja pidime maksma abilistele palka, makse ja kauba eest tarnijatele. Ühel hetkel pidime isegi küsima maksuametilt maksude ajatamise graafikut. Sel aastal läks katki meie kiirkülmakamber ja ventilatsioon. Nende vahetamise jaoks pole praegu ressursse ja sellega ongi meie projekt seotud.
 

1. eesmärk - 5000 eurot

Palume teilt abi, et osta uus kiirkülmakamber kurzede jaoks. Meil on seda hädasti vaja, kuna müüme kurzesid ka külmutatult ja tahame toimetada neid väikestesse poodidesse kohvikute juures. Sel viisil saavad kõik, kes soovivad osta meie premium klassi toodet, teha seda oma kodu läheduses.

2. eesmärk - 3000 eurot

Meil tuleb välja vahetada ventilatsioonisüsteem, mille saime eelmiselt omanikult. Hea süsteemi puudumisel hävitab seintele kogunev veeaur maja seestpoolt ja teeb kokkade raske töö veel raskemaks.
 

Pean tähtsaks märkida, et oleme nii kaua vastu pidanud ainult tänu teile, meie külalistele, meie #Thekurzelovers.

Et tänada teid abi eest, tahaksime kinkida sooduskaarte The Kurze külastamiseks.


Rohkem infot:

Facebook
Instagram

 

Related projects

Fruitiki - the best choice for healthy snacking!

  • 64%raised
  • 1150€pledged
  • 28 days to go