UUS PURI EESTI PURJEÕPPEJAHILE VESTAUser's  Madis Rallmann project in the category Civic initiative

Legendaarne purjeõppejaht „Vesta“ sündis uuesti… ja vajab hooandjate abi!

2014. aastal maha kantud ning MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeseltsile „STA Estonia“ restaureerimiseks üle antud purjeõppejaht „Vesta“ on viimase kolme aasta jooksul läbinud ulatuslikud taastamistööd. Kogu protsess on olnud tõeliseks merehariduslikuks õppetunniks purjeõppeseltsi noortele liikmetele, kes töö käigus said proovida kõiki töid alustades kiilu ja kerekahjustuse remondist kuni kogu sisustuse ümberehitamiseni. Tänavu suvel sai „Vesta“ merekindlaks purjekaks ning tegi oma esimesed sõidud Läänemerel. Ent kunagise hiilguse taastamiseks ning maailma vallutamiseks on ta veel vaid ühe grootpurje kaugusel ja vajab selles hooandjate abi!
 


 

Eestlaste poolt armastatud purjeõppejaht „Vesta“ on esimene sini-must-valge lipu all purjetanud jaht rahvusvahelisel purjeõpperegatil The Tall Ships Races (aasta oli siis 1992). Nüüd, üle paarikümne aasta hiljem, soovib purjeõppeselts koos oma aktiivsete noortega „Vesta“ taas regatile viia, ent ilma uue grootpurjeta pole see kindlasti võimalik.

KUTSUME TEID, AUSTATUD HOOANDJAD, ANDMA EESTI NOORTE PURJETAMISELE HOOGU JA TOETAMA EESTI PURJEÕPPEJAHILE VESTA UUE 38 m2 GROOTPURJE SOETAMIST.

Vesta uus grootpuri hakkab uhkuse ja tänuga kandma meie hooandjate nimesid. 
 

 

Uue purjega tagame järgmiseks viieks aastaks purjeõppejahi „Vesta“ võimekuse noortega merd sõita, merepraktikat anda ja edukalt võistelda purjeõpperegattidel. Sellistes tingimustes nagu „Vesta“ igal hooajal avamerel purjetama hakkab, on grootpurje kavandatav kasutusaeg 5 aastat.

Kuna „Vesta“ kui õppepurjeka esimene täispikk hooaeg pärast taastamist on Eesti Vabariigi 100. juubeli aastal, kavatseme uuele purjele panna suurelt ka „Eesti Vabariik 100“ logo, tehes sellega kummarduse Eesti riigile, mille merekultuuri ja meresõiduoskuste arendamise ja edendamisega „Vesta“ tegelema hakkab.
 


 

2018. aastal on purjeõppejahil „Vesta“ tulemas põnev ja teguderohke hooaeg: teeme õppesõite Tallinna lahel, mitmepäevaseid õppesõite Eesti rannikuvetes ja Soome saarestikus, külastame Visby Keskajapäevi Gotlandil.
Järgnevatel aastatel on kavas „Vestaga“ purjetada The Tall Ships Races regattidele, et Eestimaa noored saaksid võimaluse avamerel seilata, õppida meeskonnatööd, avardada oma silmaringi ja leida sõpru üle kogu Euroopa.

Töötame selle nimel, et Eesti oleks tõeline mereriik ja usume, et see saab tõeks, kui kõik meie noored on vähemalt ühe korra elus saanud meresõitu kogeda ka teisiti, kui lihtsalt reisijana.

TOETA EESTI NOORI PURJETAJAID JA AITA VESTALE UUS PURI SOETADA!
 

 

MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts „STA Estonia“ loodi 2011. aastal, et viia merele eelkõige 15. – 25. aastasi noori inimesi, kellel on huvi purjetada, reisida ning midagi uut ja põnevat õppides ennast proovile panna. Esimest korda purjeõppejahi pardale astudes ei pea noored teadma meresõidust ega purjetamisest, sest meretarkusi ja oskusi omandatakse merel kogenud kaptenite ja põhimeeskonna käe all, osaledes aktiivselt meeskonna töös.

Purjeõppeseltsi viimaste aastate saavutustest saab ülevaate siit.

  • 70 supporters
  • 3988€raised of 3100€ goal

Successful project

This project was funded on 11.Feb.2018

Related projects

Restoration of the frontal parapets of the Church of St. Catherine the Great Martyr in Pärnu

  • 89%raised
  • 7549€pledged
  • 6 days to go