Kaisa Ling Thingi teine album "Läänemure lained"User's  Kaisa Ling project in the category Music

Meie, vodevilli- ehk palaganibluusi ansambel Kaisa Ling Thing, soovime 2021. aasta kevadel salvestada ja välja anda oma teise täispika albumi "Läänemure lained". Album, millel kõlab Eestis esmakordselt vaid originaalvodevill, sisaldab 10 lõbusat (ja üsna tõsist) lugu, mille bluusimutt Kaisa Ling on kirjutanud koos luuletaja ja bluusimuusiku Aapo Ilvese ning bändiga, kuhu kuuluvad Argo Toomel (kontrabass), Peep Kallas (trummid) ja Rene Paul (klaver).
 


Mart Laul
 

Kaisa Ling Thing on bluusimaastikul omapärane, et mitte öelda kummaline tegija, kuna solistiks on naine ja teemad on läbivalt feministlikud. Me keskendume inimõigustele, seisame vägivalla ja rassismi vastu ning toetame alati oma kehaga rahujalal olemist. Loodame, et see sajanditagustelt bluusinaistelt õpitud viis muusikat teha üllatab Eesti kuulajaid ning algatab nii mõnegi hoogsa diskussiooni. Koos oleme bluusi mänginud juba aastast 2017 ning Hooandja abiga välja andnud ka oma debüütplaadi "Nii kole mees" (Teet ja pojad 2018).
 


AG47/Paula Pakk
 

"Läänemure lained" on intiimne sissevaade naisbluusilaulja arengulukku, eklektiline segu 20. sajandi esimese poole musta muusika järelkajadest Ida-Euroopas ja algupärase eesti vodevillibluusi esimesi katsetusi.

Lisaks digiversioonile ja CD-le valmib ka vinüül, mille A-pool algab algab ulja tantsubluusiga "Joodikuid" – vildaka ja omajagu moraliseeriva põikega eestlaste alkoholisõltuvusse. Aapo Ilvese tekstile kirjutatud tempokas sving "Kuul rauas" on jällegi meeldetuletus kõikidele töönarkomaanidele, et "on palju kavalam, kui ajati sa aja hoopis hoiad maas / ja ennast ka, sest hea on lebada!" Pikantne Tennessee bluus "Ise tehtud, hästi tehtud" räägib, mis seal salata, konkreetselt eneserahuldamisest ja sellel astub üles albumi produtsent, trompetimängija Jason Hunter. Album jätkub slow bluusiga metafoorsest "Räbala puiesteest", kuhu kontsentreeruvad naiste hirmud, nii igapäevased kui ebatavalisemad. Laulus lööb kaasa Vilho Meier kitarril. Esimese poole lõpetab boogie-woogie "Valge naine laulab bluusi", mis on tänulaul kõikidele mustadele naislauljatele, kes on olnud meile toeks ja inspiratsiooniks isegi sajandi tagant.
 


Ekvilibrist
 

Plaadi B-pool jätkub sarnase hooga. Albumi esimene singel, burleskne kehapositiivsuse hümn "See naine" ilmus juba 2020. aasta naistepäeval, kuid võetakse nüüd koos Jason Hunteri puhkpillitrioga (trompet, tromboon, klarnet) uuesti üles. Järgneb poliitiliselt laetud ja teatraalne valitud lastetust käsitlev "Rõõmsalt lastetu". "Tädi Vilma" on eeskujulik hokum-sving, mis jutustab nooblist tädi Vilmast, kes juba kakskümmend viis aastat on olnud taimetoitlane, kuid töötab vorstipoes, kus kavalerid on aina leti peal reas. Pala salvestatakse hoopis gypsy-jazz bändiga Titoks. Aeglane "Leskede kantri" räägib tõelisest armastusest, mis tuntakse ära alles leinates. Kaasa teeb Tõnu Timm pedal steel-pillil. Plaadi lõpetab Aapo Ilvese tekstile loodud laul, kus bluusimutt hüüab: "Seal, kus Läänemure lained löövad lokku üle pea, sa tõmba rohi rindu, küllap hingel hakkab hea. Hei, kelner, juurde kalla ja kallis rahvas, kaasa joo! Kõik mured tallab tantsiv laua peal matroon."
 


Mattias Kitsing
 

Kõik esemelised auhinnad on võimalik kätte saada loomulikult ka postiga, sellegipoolest loodame, et saame need teile üle anda isiklikult esitluskontsertidel! Lisaks plaatidele ja šõupiletitele on hoogu andes võimalik endale soetada ka väga erilisi kingitusi, nimelt eksklusiivseid erakontserte ning tagatipuks saab Kaisa isegi enda juurde vanni kutsuda!
 


 

Peale kõige muu tegeleb bluusimutt ka objektidele esinemisega. Just nii! Tänu Leedu kontseptuaalsele kunstnikule Marija Baranauskaitele on ta välja mõelnud teraapilise etenduse ühele või mitmele osalejale. Kui sinu vanniskäikudest on kadunud võlu, on see auhind just sulle! Kaisa tuleb ja vestleb sinu vannist ja vanniga, teeb veidi harjutusi, laulab, võimleb ja tantsib (kõiki neid tegevusi võib sealjuures teha nii kuivalt kui ka koos veega). Teie vanniskäigud muutuvad garanteeritult palju huvitavamateks!
 


AG47
 

Kaisa Ling Thing täies koosseisus on põnevil ja ootab teist plaati juba väga. Me ei oleks ilma hooandjate abita jõudnud siia, kus oleme praegu ning oleme kõikidele toetajatele hingepõhjani tänulikud.

Aidake bluusimutt taas helikandjale!

Lisainfot Kaisa Ling Thingist:
Facebookis
Kodulehel