"Hooandja" blog

Hooandja osaleb annetamistalgutel ja pakub vabaühendustele annetuste kogumiseks oma platvormi

3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Vabaühendused tutvustavad sel päeval oma tegevust avalikkusele, otsivad uusi annetajaid ning tugevdavad sidemeid olemasolevatega.

Eestis annetab heategevuseks keskmiselt iga neljas inimene, paigutades meid sellega maailmas 66. kohale. Kui palju rohkemat saaks ära teha kui annetajaid oleks mitu korda rohkem? Õnnelikumad ja tugevamad on need ühiskonnad, kus heategevus on levinud ja au sees ning annetamistalgud aitavad ka Eestil selliseks saada.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks ka hulk tublisid vabatahtlikke. Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast nimega Ühisnädal.

Hooandja pakub annetamistalguteks 2.-8. detsembrini – ühe nädala jooksul – kuni 20-le vabaühendusele annetuste kogumiseks oma platvormi. Erinevus Hooandja tavapärastest kampaaniatest seisneb selles, et kampaaniad on paindliku lõpuga (st. vabaühendused saavad kogunenud rahasumma endale täies ulatuses), tavapäraselt kohustusliku video võib asendada pildiga ning annetajale võib, aga ei pea pakkuma vastutasuks annetuste eest kingitusi. Lisaks rahalistele annetustele saavad vabaühendused küsida oma toetajatelt panust ka vabatahtliku töö ja muude ressursside näol (materjalid, töövahendid jmt.). Ootame avaldusi saatma neid vabaühendusi, kelle tegevus sobib mõnda Hooandja tavapärastest kategooriatest ja kellel ei ole veel oma toimivat annetuste kogumise lahendust.

Annetamistalgute raames annetuste kogumiseks ootab Hooandja vabaühenduste sooviavaldusi kuni 11. novembrini 2019 e-posti aadressile info@hooandja.ee. Hooandja võtab vastu kuni 20 esimesena soovi avaldanud vabaühendust ja saadab neile täpsema info kampaaniamaterjalide komplekteerimiseks. Ühenduste tutvustusi oodatakse seejärel kuni 18. novembri 2019 südaööni.

Annetamistalgute raames kogunenud rahalised annetused kannab Hooandja vabaühendustele edasi ühe nädala jooksul alates 9. detsembrist 2019.

Rohkem infot:
Tuulike Mänd
tuulike@hooandja.ee
www.hooandja.ee

Annetamistalgud:
www.annetamistalgud.ee