"Hooandja" blog

"Rehepapp" kui teejuht koomiksimaailma

Koomiksikunstnik Veiko Tammjärv on Hooandjas juba teist korda: aasta tagasi kogus ta raha graafilise novelli "Hukkunud alpinisti hotell" trükikuludeks. Seekord on valminud koomiksiraamat "Rehepapp", mis põhineb Andrus Kivirähki samanimelisel romaanil. 

Loe edasi

Töötame selle nimel, et igal loomal oleks kodu

Sügis on käes ja see tähendab, et peagi on käes kalendri soetamise aeg. Miks ei võiks see kalender teha ka ühe väikese heateo? Varjupaikade MTÜ on taas Hooandjas, et koguda raha heategevuskalendri jaoks ja seda lausa seitsmendat korda! Küsisime Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuhi Anni Anete Mõisamaa käest, mida see kalender aitab teha ja kuidas üldse loomade varjupaikadel hetkel läheb.
 

Loe edasi

Kui sul on unistused, siis leia võimalused need ellu viia

Tänapäeval kirjutavad paljud lapsevanemad oma lapsele ise raamatu. Ja miks mitte? See on väga isiklik kingitus lapsevanemalt oma lapsele ning kui raamat on hea, ilus ja huvitav, siis on sellel palju lugejaid.

Raamatu avaldamine on tänapäeval kõvasti lihtsam, kui vanasti. Trükikojad teevad hea meelega koostööd ka nö üheinimese kirjastustega ning raamatu aitavad valmis teha vabakutselised kunstnikud, toimetajad ja küljendajad. Paraku pole raamatu avaldamine väga odav ning kui endal raha napib, siis on võimalus saada raamatu avaldamiseks rahastus ühisrahastusplatvormi kaudu.

Loe edasi

Taevased lood sügiseses Haapsalus

Tiiu Randmann-Mihkla on tegelenud loominguga terve oma elu. Lisaks on ta pikki aastaid olnud ka Haapsalus õpetaja ning huvikooli kunstiringide juhendaja. Viimastel aastatel on Tiiu rohkem keskendunud oma loomingule ja kavatseb novembris avada järjekordse isiknäituse. Nagu tal kombeks on saanud, ilmub koos näitusega ka raamat - seekord luuleraamat, nimega "Taevased lood".
 

Loe edasi

Mul oli unistus, et kunagi kirjutan lasteraamatu

Terje Homutov Giannikoul oli unistus, et ta kirjutab kunagi lasteraamatu. Hooandja platvorm võimaldas selle unistuse ellu viia. Terje kampaanial oli mitu eesmärki ja tal õnnestus saavutada kõik seatud eesmärgid ning koguda üle 4000 euro!

Rääkisime Terjega, kuidas tekkis idee kirjutada lasteraamat "Õnnelooma seiklused", kas joonistamisoskusi saab täiendada raamatu loomise käigus, mis keeltes raamat ilmub ning kuidas saab siduda oma kampaania heategevusega. Vaata täpsemalt videointervjuust:

Loe edasi

Pillery Teesalu veealune "Rahu"

Hooandja käis Pillery Teesalu esimesel isikunäitusel "Rahu". Pillery on juba seitse aastat tegelenud allveefotograafiaga ja selle aja jooksul pildistanud vee all nii moefotosid, perede fotosessioone kui ka beebisid. Beebisid on ta pildistanud lausa 3000! Mõelge veidi selle numbri peale :)

Näitus "Rahu" on justkui Pillery vee all töötamise ajal kogetud tunnete ja mõtete peegeldus, mis kujunes kolme aastaga fantaasiafotode sarjaks.

Loe edasi

Viis kilomeetrit nööri räägivad ajaloost, elust ning sellest, miks me oleme olude ohvrid

Nädal aega tagasi, 30. juulil, avati Narvas Kristi Leppiku ja Erika Tuuliku ühisnäitus „Võrku püütud“. Näituse autorid kogusid Hooandjas 5575 eurot ja toetajate abil sai tehtud midagi, mida Eestis vist pole varem tehtud.
 
Näitus toimus Kreenholmis, mis on osa Narvast, kuid samas oma mastaapsuse tõttu on justkui omaette linn. Tegelikult kunagi Kreenholm oligi eraldi linn ja alles hiljem liideti see Narvaga.
 

Loe edasi

Suured ja olulised hetked, mis panevad ka lugejaid oma eludes rohkem võlu märkama

Eia Uus on paljudele Eesti raamatusõpradele tuntud kirjanik, kes on kirjutanud kuus eripalgelist raamatut. Tema seitsmes raamat "KIrjad Buenos Airesest" annab lugejatele taas võimaluse mõtetes keerata pilgu Eestist eemale, et kogeda midagi, mis on niivõrd erinev. See raamat räägib ka isiklikest tumedatest tunnetest ja sellest, kuidas sellega toime tulla. 

Loe edasi

Kakumäe nüüd ja enne - kuidas raamat kodukandi ajaloost Hooandjasse jõudis

Ajaloost kirjutavad enamasti teadlased ja kirjanikud, kuid kohalikust ajaloost võib kirjutada iga inimene, kes tunneb huvi oma kodukandi vastu ja hoolib sellest, et vanad mälestused saaksid jäädvustatud. Timo Panin on just selline mees, kes elades Kakumäel, soovis kirja panna, milline oli tema koduküla vanasti ja kuidas seal elati. Küsisime Timolt, kuidas tekkis raamatu kirjutamise idee ja kuidas ta seda tegi.
 

Loe edasi

Nüüd, kui asi sai valmis, on unistus, et see ka käima läheks

Loomemajad ja -linnakud tekivad Eestisse mitte ainult suurematesse linnadesse, vaid kõikjale, kus on ettevõtlikke ja loomingulisi inimesi. Võru pole selles osas erand. Siin tegutseb juba mõnda aega Liiva-ATE, mis on kohalike loomeinimeste poolt hästi vastu võetud. Sellel kevadel võeti ette plaan astuda järgmine samm keskuse arengus - ehitada endisesse garaažiboksi stuudio-pood, kus saab korraldada erinevaid töötubasid, väiksemaid kultuuriüritusi, seminare, avalikke ja privaatseid sündmusi. Keldri korrusele taheti ehitada galerii.

Loe edasi

Pages