"Hooandja" blog

Koristamine kui mäng

Alice Remmel-Potisepp armastas lapsena mängida lauamänge ja mingi hetk hakkas ta neid ka ise looma. Täiskasvanuna sai Alice'st lasteaiaõpetaja ja oma töös sai ta ära kasutada oma armastust lauamängude vastu - ta tegi ise lastele mänge ja julgustas ka neid oma mänge looma. Nüüd, kui Alice on kahe toreda lapse ema, soovib ta teha oma esimese päris mängu, mille teemaks on koristamine.

Loe edasi

Hooandja sai 9-aastaseks!

Hooandja on Eesti esimene ühisrahastusplatvorm, mis sündis 2012. aasta kevadel. 30. mail tähistas Hooandja oma 9. sünnipäeva.

Kuigi aastatega on tulnud juurde ka teisi platvorme, mis võimaldavad koguda raha erinevate projektide ja tegevuste jaoks, on need pigem suunatud investoritele. Hooandja on jäänud ainukeseks kohalikuks keskkonnaks, kus isegi eraisik saab koguda raha katmaks oma projekti kulusid.

Mida siis üheksa aastaga on saavutatud? Siin vaid mõned jahmatavad numbrid:

Loe edasi

Hooandja läks Ida-Virumaale!


 

Detsembrikuu kujunes Hooandjale eriti tegusaks, sest lisaks muule avasime ka StartUp Estonia ja KredEx´i kaasfinantseerimisel pilootprojekti Ida-Virumaa suunal. Projekti olid oodatud kõik Ida-Virumaal tegutsevad alustavad (idu)ettevõtted, üksikettevõtjad ja/või loovinimesed, kel Ida-Viruga seonduvalt mõni vahva projekt või algatus meeles mõlkumas.

Loe edasi

HOOANDJA ANNETAMISTALGUD TULEVAD TAAS!


 

1. detsembril on juba teist korda tulemas Annetamistalgud ehk heade tegude päev. Ülemaailmsest Giving Tuesday liikumisest innustatuna on see päev, mil vabaühendused üle Eesti võtavad ette erinevaid tegevusi, et end tutvustada, koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Eelmisel aastal toimunud Eesti esimestel Annetamistalgutel koguti nõndaviisi kokku 128 319 eurot.

Loe edasi

Hooandja aasta 2019


 

2019. aastal esitati Hooandjale 400 ideed, millest 250 asusid platvormil hoogu koguma ja 170 saavutasid oma eesmärgi. 15000 hooandjat panustasid edukatesse projektidesse enam kui 570000 eurot.

Nagu heaks tavaks saanud, teostus kõige rohkem projekte muusika (40) ja trükiste valdkonnas (30), neile järgnesid kodanikualgatused (24) ning spordi- (16) ja filmi/foto (11) projektid.

Loe edasi

Eia seiklus Tondikakul. Seiklust rohkem kui filmis.


 

Tegelikult ei olnud seekord nii nagu on tavaliselt, et alguses on raamat ja siis tehakse selle põhjal film. Seekord oli hoopiski vastupidi. Küll aga oli Eia-raamat autoril Anul peas olemas ja meeltes mõlkumas ikkagi ammu enne. Lihtsalt vahepeal sai Eesti saja-aastaseks ja EV100 programmi raamesse mahtus ilusasti just üks päris oma kodumaine ja kodustest asjadest rääkiv koguperefilm.

Loe edasi

Õiglus - igaüks meist võib teha seda, mida tahab.


 

Mis saab siis, kui ühel tavalisel eesti mehel tuleb ühel tavalisel päeval uitmõte teha film? Aga mitte niisama film, vaid kõige pesuehtsam märulifilm ja mitte niisama teha, vaid ise stsenaarium valmis mõelda, valmis kirjutada, valmis lavastada ja ise ka peaosa mängida? No ja siis – võid sa ju mõelda – igaühel võib ju tulla igasuguseid uitmõtteid. Sinnapaika need tavaliselt jäävadki.

Loe edasi

"Ühemeheshow" rokib Movembrit

Chuck on lihtne eesti mees. Tegelikult on ta küll välismaa mees – ameeriklane, kes kunagi Moskvasse suundudes eksikombel siia sattus – aga muu on kõik nagu ühel lihtsalt eesti mehel ikka. Tal on naine, ta ajab oma lihtsat asja, elab oma lihtsat elu ja on sellega ise üldjoontes täitsa rahul.
 


 

Loe edasi

Pages