"Hooandja" blog

Olen alati olnud selline, kellele meeldib olla abiks ja vajalikke asju ära teha

Alati ei saa loota vaid riigile, et keegi tuleb ja teeb asjad korda. Vahepeal peab initsiatiivi enda kätte võtma. Kersti on just selline inimene, kes tahab teha maailma paremaks, seal kus saab ja jaksab. Tema kodu läheduses Setomaal on Pikalombi loodusrada ja selles kaunis kohas, kus armastavad matkata paljud inimesed, oli laudtee täiesti katki ja ära vajunud. Kersti mõtles, et äkki saab ta selle korda teha ja nii ta jõudis Hooandjani.
 
Kersti, sinu kampaania Hooandjas kogub raha loodusraja laudtee taastamiseks. Kuidas see juhtus, et algatasid sellise kampaania?
 
Olen alati olnud selline, kellele meeldib olla abiks ja vajalikke asju ära teha. Kui ma kolisin Soomest tagasi oma kodukohta Setomaale, siis soovisin, et ka siin maapiirkonnas oleks inimestel toredaid vaba aja veetmise võimalusi. Avastasin, et minu kodu lähedal asub piirkonnas ainulaadne ja mitmekülgne loodusrada, mis on aga vana ja väsinud. Otsustasin, et peab midagi ette võtma, et laudtee ja armastatud loodusrada taastada. Hakkasin teemat sügavamalt uurima ja rahastusvõimalusi otsima. Hooandja platvormi soovitasid kasutada mitmed tuttavad. 
 
 
Hetkel on kampaaniat toetanud juba üle 140 inimese. Kas sul on aimu, kes need inimesed on, kes soovivad toetada laudtee ehitamist?
 
Toetajate seas on nii tuttavaid, sõpru, endisi koolikaaslasi, häid kolleege kui ka päris võõraid inimesi. Mõned toetajad on siin piirkonnas puhkamas käinud ja on teadlikud Pikalombi raja laudtee kehvast olukorrast ning on soovinud samuti toetada. Olen kogu südamest väga tänulik kõigile, kes juba on projektile õla alla pannud. Aitäh!
 
 
Kas Hooandjas raha kogumine on osutunud lihtsamaks või keerulisemaks, kui algselt arvasid? Kas on midagi, mida teeksid uue kampaania puhul teisiti?
 
Hooandjas raha kogumine on osutunud oodatust keerulisemaks, sest toredate ja vajalike projektide konkurents on väga tihe. Võibolla oleksin pidanud määrama pikema toetuse kogumise perioodi, aga üldiselt on raha kogumine olnud edukas. Hooandja toel kogutav summa on suureks abiks laudtee materjali soetamisel ja augustis kogukonna ehitustalgute korraldamisel.