"Hooandja" blog

Tom Valsbergi uus album valmis. Ja süda lööb biiti.

Laupäeval oli õues erakordselt kehv ilm. Selline tüüpiline eesti suusakas, mille puhul täiega kehtib see hea peremehe ja koera rahvatarkus. Vihma sadas lakkamatult, oli pilves ja sompus ja hall, tee Adilasse oli esmakordne ja võõras ja nõudis ekstra tähelepanu. Veel läbi porise hoovi ja üle lompide kontserdimaja poole keksides käis peast läbi, et no oli siis täna tõesti niiväga vaja...

Oli vaja! Oi-oi, kuidas oli!

Tom loob ja laulab väelaule. Need laulud on eestikeelsed ja lihtsad, lihtsa sõnumi ja lihtsa viisiga. Nad on mõeldud kaasalaulmiseks ja kutsuvad seda tegema ja jäävad pärast pähe kumama. Ja see on hea, sest seda väge sealt tõepoolest saab! Sest kui kelluke on su tähelepanu haaranud ja kohale kutsunud ja kui sa ikka laulad kõva häälega mitu korda välja, et MA OLEN KÕNDIV TAMM! ja siis kinnitad oma kaaslaselegi – SA OLED KA KÕNDIV TAMM! - koos saalitäie võõraste inimestega, kellest igaüks laulab sinuga koos, et KA TEMA ON KÕNDIV TAMM! ja hingab sinuga samas rütmis, siis just täpselt seesama tamme vägi sinu sisse tulebki /lugeja arvas siinkohal ilmselt õigesti ära, et tamme-lugu on Hooandja lemmik/.
 


 

Uue plaadi kontserte oli tol laupäeval muideks kaks. Sest ühele poleks kogu see rahvas mingi valemiga ära mahtunud. Kõik mõnusalt paljajalu või sokkis, sest kena kombe kohaselt jäetakse jalanõud Adila saalis esikusse maha. Ja ei plaksutatud laulude vahepeal, sest ilma aplausita püsib energia paremini koos ja ruum saab paremini hoitud. Palju väikeseid lapsi oli. Laulsid samamoodi suurtega kaasa, kõndisid, hüppasid, tantsisid. Tegid seda, mida süda lustis ja keegi ei kiirustanud keelama, et nii nagu ei tohiks või nii poleks nagu viisakas. Suured muideks samamoodi.

Tomi väelaulud sobivad kaasalaulmiseks kõigile. Ei pea sa olema kindlasti muretu maailmarändur, eriti looduseusku või lillelapsu loomuga. Sest nagu Tom oma plaadiesitluskontserdil ütles – kogu meie rahvas tuleb ju kokku laulupeole ja siis lauldakse koos ja saadakse tunda seda meeleliigutust ja üheslaulmise väge. Aga laulupidu on ju kord viie aastat tagant! Ei pea nii kaua ootama, seda võib teha kogu aeg ja igal ajal, kui maailm tundub üle pea kasvavat.
 


 

Tagasi koduteel läks Tomi plaat auto plaadimängijasse, play-nupp sisse ja volüüm keskmisest kõrgemaks. Ja ennäe imet! - ei tundunud see ilm enam nii sompus ega pori nii vastumeelne. Tomi muusikast saab ilm selgem ja hing helgem. Ja süda lustib. Süda lööb biiti.

Aitäh, Tom!

Tom Valsbergi uus album "Süda lööb biiti" valmis Hooandja eduka kampaania toel.

Aitäh, head hooandjad!

Kuula uut albumit siin: https://tomvalsberg.bandcamp.com/releases

Ylle BööDi
 


 


Ylle BööDi