"Hooandja" blog

ЛЮБИЛА \ Loved \ Armastasin. Tavaline teema, ebatavaline film.


 

Sa ilmselt tead seda tunnet isegi – kohtud kellegiga ja tajud selgelt nagu sa tunneks ja teaks seda inimest juba palju aastaid. Kõik on hästi, kõik klapib, kõik sobib. Ta oleks nagu sinu sugulashing. Hea on, kui see jääbki kestma ja tihtipeale jääbki. Õnnelikud inimesed, niimoodi leida see teine pool endast ... imestavad ja imetlevad siis teised, ehk kadestavadki.  

Aga kui ei jää? Kui ikkagi tekkivad arusaamatud probleemid ja tülid arusaamatust kohast ja arusaamatutel põhjustel. Seda veidramalt, et too müstline ammutundmise ja kokkukuulumise taju ei kao ka seejuures kuskile ... Mis see on? Ja miks see on?

Stsenarist ja režissöör Natalja Matšenene oma lühifilmis "ЛЮБИЛА \ Loved \ Armastasin" just selle temaatika vaatluse alla võtabki, aga vastused nendele küsimustele tulevad üsna ootamatust vaatenurgast.
 


 

Kas sina usud, et inimesed kohtuvadki täitsa juhuslikult? Ehk ei usu. Aga seda, et need esmakordsed täitsa juhuslikud kohtumised ongi tõepoolest esmakordsed? Kas sina usud, et me elame siin maa peal ainult üks kord? Kas sina usud reinkarnatsiooni?

Just see kontseptsioon ongi filmi aluseks – mis on toimunud meie eelmistes eludes ning kas ja kui palju seal tehtud teod ja öeldud sõnad meid selles elus mõjutavad. See on film tõelisest armastusest, mis on tärganud ammu enne praegust elu ja mida on kantud endas läbi mitme eelmise elu. Loomulikult ei ole see lihtne, sest kannab endas lisaks ka kunagiste vannete, teiste suhete ja solvumiste raskust. Ja just see ongi põhjus, miks ei saa need sugulashinged mitte alati kokku jääda – tundes küll seda müstilist külgetõmbejõudu üksteise suhtes ja pidades kinni eelmistes eludes antud vannetest, kardavad nad samas ka neid pettumusi, mida pidid eelmistes eludes läbi elama. See film on just sellest, kui üks selline sugulashing on valmis ootama ja suhte nimel tööd tegema, aga teine mitte: üks on valmis vastu võtma ja andestama, aga teine reinkarnatsiooni kontseptsiooni ei usu ...
 


 

Filmi valmimine võttis aega neli aastat ja selles oli suureks panuseks ka edukas Hooandja kampaania käesoleva aasta märtsikuus. Aitäh, head hooandjad!

Kinolinale jõudis "ЛЮБИЛА \ Loved \ Armastasin" septembris toimunud kinnisel esilinastusel Tallinnas. 15. novembril aga tasub sammud seada Narva poole, sest too omapärane ja mõtlemapanev armastusfilm tuleb taas esitamisele festivali Kinoff raames Astri Apollo Kinos, samuti toimub teeõhtu filmi stsenaristi ja režissööri Natalja Matšenene'ga. Kogu Kinoff'i kava on üleval siin: https://www.facebook.com/festivalkinoff/posts/152287606165680
 


Ylle BööDi